Kā cīnīties?
Dzīves veida izmaiņā: ar to saprotama indivīda atbildība par savu dzīvi un veidošanu. Pēc iespējams mazināt moderno tehnoloģiju(piem. TV un datoru), kas pierādīti kā stresu pastiprinoši, ietekmi. Mainīt uztura paradumus un palielināt dabisku, ekoloģisku pārtikas produktu patēriņu. Kā arī atrast savu individuālo dzīves ritmu un izturību, veicinot to arī ar individuāli piemērotu fizisko aktivitāti.
Medikamentozā terapijā: antroposofā medicīnā iespējamas daudzas medikamentozas iespējas kā uzlabot pacientu pašsajūtu, kā, piemēram, ar dažādām metodēm stimulējot vai modulējot imūnsistēmu un tādejādi arī mazinot slimību pavadošos simptomus.
Mākslas terapija: novērots, ka slimības simptomus pacientam iespējams mazināt ar tādiem mākslas terapijas veidiem kā zīmēšana, mūzika, plastika un ārstnieciskā eiritmija. Ar šiem terapijas veidiem īpašā veidā tiek stiprinātas un aktivizētas individuālās radošās spējas un tādejādi veicināta garīgās veselības stiprināšana un pacientam atgriežas dzīves spēki. Kā īpaši veiksmīga izrādījusies kombinācija starp ārstniecisko eiritmiju un runas terapiju.
Sarunu terapija: Pacientam ar hronisko noguruma sindromu ieteicama pavadoša sarunu terapija, kas palīdz pārvarēt slimības radītās izmaiņas dzīvē, kā arī atklāt iespējamas pagātnes ietekmes, no kurām atbrīvojoties iespējams ceļš uz atveseļošanos.
Redzams, ka arī pie hroniskā noguruma sindroma ārstēšanas iespējami vairāki terapijas ceļi, kas veicina imūnsistēmas un dzīves orientācijas stiprināšanu, kas var sekmēt slimības pārvarēšanu un zaudēto spēku atgūšanu.