Viltīgais herpes vīruss var gadiem slēpties cilvēka organismā, lai brīdī, kad imunitāte zūd, uzplauktu pilnā spēkā. Aukstums, salts vējš, sniegs, kas mijas ar lietu, nāk ar saaukstēšanos, drudzi, pazeminātu imunitāti un arī herpes saasinājumus. Šī kaite aptvērusi visu pasauli un skārusi lielāko daļu tās iedzīvotāju.

Herpes parasti sākas ar spilgti izteiktu niezi, pēc tam parādās daži pūslīši, kas turpina kņudēt. Pēc dažām dienām pūslīši kļūst sausāki un pārklājas ar kreveli. Ja sāksiet pūslīšus vai kreveles kasīt vai nolobīt, kļūs vēl ļaunāk, jo kaite vērtīsies plašumā - radīsies arvien jauni pūšļi. Turklāt iekaisušajā ādas daļā var "iedzīvoties" vēl kāda nejauka infekcija.

Turpmākās 7 - 10 dienas posmā herpes ir ļoti lipīgas. Ja negribat "aplaimot" savus tuviniekus ar šo saslimšanu, ir rūpīgi jāievēro higiēna, un vairs nekādu bučiņu! Mazgājiet rokas ar dezinficējošu līdzekli un nekādā ziņā neaizskariet citas gļotādas, piemēram, acis, ja tikko esat knibinājuši slimo lūpu. Lietojiet atsevišķus higiēnas līdzekļus un dvieļus no citiem ģimenes locekļiem. Savukārt, ja jums pašiem herpes nav, atcerieties būt uzmanīgi un to neiemantot. Tikpat pašsaprotami nevelkam svešas čības un apavus, lai izvairītos no nagu sēnītes, nav jāizmēģina arī draudzenes lūpukrāsa.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!