Smaganu problēmas agrīnā saslimšanas stadijā parasti nav mums viegli pamanāmas, jo tām nav izteiktu simptomu. Bieži vien cilvēks nemaz nenojauš, ka viņam ir kāda no smaganu saslimšanām, un pie speciālista dodas tikai tad, kad rodas nopietnas problēmas.

Nepietiekama mutes higiēna, nepareiza mutes kopšanas tehnika ir biežākie smaganu saslimšanu veicinātāji. Nepamanot, neārstējot smaganu saslimšanas, tās var progresēt periodontītā -  nopietnā smaganu saslimšanā, kuras rezultātā notiek zobu aptverošā kaula samazināšanās, - zobi kļūst kustīgi, un tos varat zaudēt.

Zobārstniecības klīnikas SIROWA Rīga periodotologs Dr. Una Stāmere uzsver, ka pamanāmie simptomi, kas varētu liecināt, ka pacientam ir kāda no smaganu saslimšanām ir - apsārtušas, iekaisušas smaganas, kas asiņo, kad tām pieskaras zobu tīrīšanas laikā ar zobu birsti un zobu diegu, slikta elpa, sāpes smaganās. Pie speciālista jādodas arī tad, ja zobu "diegošanas" vai tīrīšanas laikā tiek konstatēta asiņošana, taču pacientam nav nekādu citu sūdzību, nav sāpju. Dažkārt tieši nepareiza zobu tīrīšanas tehnika ar zobu birsti vai diegu traumē smaganas, kas var radīt iekaisumu risku un nopietnas smaganu saslimšanas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!