Mobilā telefona ietekme uz cilvēka veselību – līdz galam neizpētīta
Foto: stock.xchng
Kopš mobilo telefonu ienākšanas tirgū un mūsu ikdienā norisinās arī diskusijas par to ietekmi uz cilvēka veselību.Ik pa laikam tiek veikti pētījumi par šīs ierīces iespējamo negatīvo iedarbību uz cilvēkiem un pat dzīvniekiem. Rezultāti ir visdažādākie, tāpat arī secinājumi.

Pasaules veselības organizācija ir noteikusi, ka, ievērojot atbilstošas normas, mobilie telefoni veselībai kaitējumu nenodara (Fact Sheet Nr.304 un Nr.193). Tomēr eksperimenti, zinātnieku veikti pētījumi un mediķu novērojumi liecina, ka gluži tik nevainīgi mums tik ierastie ātrās saziņas instrumenti nav, īpaši jaunākie modeļi, kas piedāvā arvien vairāk funkciju, tādējādi liekot pie ieslēgtas ierīces pavadīt arvien ilgāku laiku.

Neiroloģe Santa Ašmane atzīst, ka, lai gan pētījumi viennozīmīgi to nepierāda, pastāv uzskats, ka pārlieku bieži un ilgi lietojot ieslēgtus mobilos telefonus, pakļaujam sevi lielākam ļaundabīgu audzēju, dzirdes traucējumu, sejas muskuļu vājuma u.c. veselības traucējumu riskam. "Ja telefons ir izslēgts, tas neko ļaunu veselībai nevar nodarīt, bet, tā kā mūsdienās, īpaši jaunieši, mobilos telefonus izmanto ne tikai īsai sarunai, bet arī dažādām citām nodarbēm, spēlējot spēles, klausoties mūziku, lietojot tos kā modinātājus un atgādinātājus u.c., tad saņemtais elektromagnētiskais starojums ir ievērojami lielāks", saka Santa Ašmane.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!