Kāju lutināšanas programma bez ūdens, vīlēm un šķērēm
Foto: Publicitātes foto
Zinātnieki aprēķinājuši, ka vidēji dienā cilvēks veic 5000 soļu, bet visa mūža garumā kājas mūs pārvieto 25 000 kilometrus. Sasummējot cilvēka dzīves laikā nostaigāto kilometru skaitu, viņš četras reizes apstaigā apkārt zemeslodei. Neņemot vērā lielo slodzi, 80% attīstīto valstu iedzīvotāju nēsā nepiemērotus un vidējas kvalitātes apavus. Vairāk nekā 70% cilvēku ekonomiski attīstītās valstīs visu mūžu slimo ar kādu kāju vai pēdu slimību. Turklāt sievietēm kāju problēmas ir četras reizes biežāk nekā vīriešiem.

Galvenie iemesli ir augstpapēžu kurpju nēsāšana, grūtniecība, jo kājām strauji palielinās slodze. Arī sintētisku zeķu valkāšana traucē gaisa cirkulāciju un ļauj attīstīties sēnīšinfekcijai. Riska grupā ietilpst arī cilvēki- pārdevēji, pavāri, konduktori, ķirurgi, frizieri un citu profesiju pārstāvji, kuri visu darbadienu pavada uz kājām, papildus tās noslogojot. Turklāt iestājoties siltākam laikam, par kulta apavu kļūst iešļūcenes, kas pie katra soļa, atsitoties pret papēdi, izraisa ādas plaisāšanu.

Tuvojoties vasaras kāju atkailināšanas periodam, mediķi iesaka jau laikus parūpēties par savām pēdām un apmeklēt sauso jeb aprātu pedikīru. Šobrīd augsta līmeņa podiatrijas kabinetam raksturīgi augsti instrumentu steralizācijas un virsmu dezinfekcijas standarti . Pēdu aprūpes kabineti šobrīd līdzinās zobārstniecības klīnikai, kurā pieejamas daudzfunkcionālas iekārtas, piemēram, krēsli ar regulējamu augstumu. Savukārt podiatrijas iekārtas aprīkotas ar augstu rotācijas ātrumu, sūkšanas, smidzināšanas un gaisa strūklas padeves funkciju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!