anoreksija sieviete viduklis diēta tieva anorexia woman thin
Foto: Shutterstock

Te būs 10 mīti par novājēšanu.
1. mīts Novājēt var nevis kopumā, bet tikai vajadzīgajā zonā. Kad organisms vājē, tad vājē pilnībā. Ar noteiktu vingrinājumu palīdzību jūs varat nostiprināt vajadzīgas zonas muskuļus. Tomēr, ja jūs gribat nostiprināt rezultātu, nepieciešams strādāt ar visām ķermeņa muskuļu grupām, citādi, pastrādājot pie vēdera muskuļiem, varat atklāt, ka tagad problemātiskā zona ir rokas utt.

2. mīts

Aerobika - labākais veids kā sadedzināt taukus.
Tas nav ne labākais, ne sliktākais veids. Tas palīdz uzturēt formu. Tomēr efektīgāk ir kombinēt aerobiku ar spēka vingrinājumiem.

3. mīts

Spēku vingrinājumi rada ievērojamu muskuļu masas palielinājumu.
Tādi vingrinājumi tonizē muskuļus un palielina nodarbju efektivitāti. Lai spēku vingrinājumi izsauktu muskuļu masas palielinājumu, vajag ilgi un neatlaidīgi trenēties, kā arī lietot speciālu uzturu, turklāt sievietēm muskuļaudu augšana notiek lēnāk, nekā vīriešiem.

4. mīts

Ir tādas tabletes, ar kuru palīdzību var novājēt neatkarībā no tā, cik daudz jūs ēdīsiet un nodarbosieties ar sportu.
Diemžēl visam ir savi blakusefekti un sekas, tā kā nepaļaujieties uz tabletēm, kā uz palīgu novājēšanā. Labāk neslinkojiet, sportojiet un pareizi ēdiet.

5. mīts

Pēc 20 vingrināšanas minūtēm organisms visefektīgāk nodedzina taukus.
Organisms pastāvīgi tērē taukus un ogļhidrātus enerģijas iegūšanai. Fizisku vingrinājumu gaitā šis patēriņš palielinās, bet 20 minūtes - tā nav maģiska atzīme organismam, kad viņš ieslēdz režīmu, kad tauki un ogļhidrāti paātrināti pārvēršas enerģijā.

6. mīts

Vēlās vakariņas rada svara pieaugumu.
Svara pieaugumu rada nesabalansēta ēšana. Ja jums vakariņās ir dārzeņi ar zivju vai gaļas ēdienu, tad nav svarīgi, vai jūs to apēdīsiet līdz 18.00 vai pēc 19.00, rezultāts būs vienāds.

Galvenais neiet gulēt uzreiz pēc ēšanas, jo tas kaitē kuņģim.

7. mīts

Cīnīties ar celulītu ir grūtāk nekā ar parastiem taukiem.
Celulīts ir tauku šūnu un ūdens kombinācija, kas ir novietota tuvu ādas virskārtām. Šīs tauku šūnas neatšķiras no citām mūsu ķermeņa tauku šūnām. Cīnīties ar celulītu nav ne sarežģītāk, ne vieglāk, kā ar citām tauku šūnām. Vienkārši apelsīnu mizas aina sarūgtina daudzas sievietes, un tām liekas, ka cīnīties ar celulītu ir sarežģītāk.

8. mīts

Ja jūs neēdat treknu pārtiku, tad jūs arī nepalielinat svaru.
Organisms var pārvērst taukos gan olbaltumvielas, gan ogļhidrātus, bet atteikšanās no trekniem produktiem var radīt nepieciešamo taukskābju trūkumu jūsu organismā. Bez tam pārtika bez taukvielām palielina resnās zarnas vēža rašanās iespēju.

9. mīts

Gēni un hormoni iespaido vielmaiņu vairāk nekā uzturs un fiziska slodze.
Gēni iespaido cilvēka noslieci uz lieko svaru, tomēr, pat ar tādiem gēniem, ar vingrinājumiem un pareizu ēšanu var panākt vajadzīgo rezultātu. Kopumā fiziskas slodzes un ēšanas režīms spēlē svarīgāku lomu cīņā ar lieko svaru, nekā gēni.

10. mīts

Ja jums tika veikta liposakcija, tad tas ir uz visiem laikiem.
Tas nav pareizi. Ja jums likvidēja tauku audus no jebkuras zonas liposakcijas gaitā, tad organisms viegli atjaunos šos audus tajā pašā vietā, ja jūs neko nemainīsiet savā dzīvesveidā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!