stress vīrietis finišs stop nogurums fiasko man finish
Foto: Shutterstock
Neatņemama mūsdienu dzīves sastāvdaļa ir stress, kuru visbiežāk rada saspringts dzīves režīms un steiga, finansiālas problēmas vai problēmas ģimenē. Stress atstāj nelabvēlīgas sekas organismā. Līdz ar to, pieaug medikamentu lietošanas nepieciešamība un izdevumi. Taču cilvēkiem ir maldīgs uzskats par homeopātisko līdzekļu iedarbību cīņā ar stresu. Lai gan jaunākās tendences liecina par to, ka arvien vairāk cilvēku izvēlas dabiskus, nekaitīgus līdzekļus, kā cīnīties ar stresa radītajām problēmā, un pievēršas homeopātiskajai ārstēšanas metodei un līdzekļiem, tomēr vēl aizvien sabiedrībā valda maldīgi priekšstati par šo ārstēšanas metodi, komentē homeopāte Monika Krātiņa.

"Stress ir normāla aizsargreakcija uz notikumiem, kas cilvēkam liek justies apdraudētam vai novirzītam no ierastā ritma. Pozitīvs, neliels stress palīdz koncentrēties, būt enerģiskam un laimīgam, taču pārsniedzot organismam pieļaujamo stresa līmeni, tas var ietekmēt veselību, kopējo labsajūtu, produktivitāti, attiecības darbā un ģimenē. Ir svarīgi laikus atpazīt stresa radītos simptomus un noteikt, kad tas pārsniedz organismam pieļaujamo robežu. Stress var kļūt bīstams, ja cilvēks to izjūt katru dienu un sāk pie tā pierast. Stress izpaužas kā hroniski simptomi - bailes, saspringtība, hronisks nogurums, uzbudināmība, miega traucējumi un citi simptomi. Tos nav vēlams nomākt ar dažādiem ķīmiskiem līdzekļiem - antidepresantiem, neiroleptiķiem vai trankvilizatoriem," uzsver homeopāte Monika Krātiņa. "Šīs ķīmiskās vielas saindē organismu, radot pieradumu, nomāc simptomus, rada nevēlamas blakus parādības, bet neatbrīvo no stresa radītajām problēmām - neatgriež organismu līdzsvarā - homeostāzes jeb harmoniskā stāvoklī," viņa papildina.

Stresa simptomi var būt visdažādākie, taču katram tie izpaudīsies citādi - kādam izteiktāki būs emocionāli, bet citam - fiziski traucējumi, kaut arī jebkuru fizisku traucējumu organismā pavada psihiski jeb emocionāli traucējumi. Visbiežāk stresa radītie simptomi ir atmiņas traucējumi, nespēja koncentrēties, grūtības pieņemt lēmumus, negatīvisms, satraukums, biežas garastāvokļa svārstības, aizkaitināmība, vientulības sajūta un depresija. Taču stress var izpausties arī kā sāpes, caureja, nelabums, galvas reibonis, strauja sirdsdarbība un sāpes krūšu kurvī, ēšanas paradumu un miega traucējumi, kā arī kaitīgo paradumu aktivizēšanās (smēķēšana, alkohola un narkotisko vielu lietošana).

Homeopātija cenšas cilvēka organismā notiekošos procesus noturēt līdzsvarā, kas ir atkarīgs no dzīvības spēka. Katram pašam ir jāņem aktīva līdzdalība savas veselības uzturēšanā, sekojot ķermeņa bioritmiem, garīgajiem procesiem - emocijām un ķermeņa uzvedības modeļiem. Organismam grūti asimilējama barība arī ir stress un, kā jebkurš stress, rada organismam visbīstamākos apstākļus - skābu vidi jeb acidozi. Līdzīgi meditācijai, cilvēkam jāiemācās saprast savu emociju cēloņus un jācenšas izvairīties no stresu radošām situācijām.

Homeopātiskie līdzekļi var novērst stresa radītos simptomus un aizsargāt imūnsistēmu, nomierināt nervu sistēmu, likvidēt panikas lēkmes, garastāvokļa svārstības un fobijas, mazināt garīgo un muskuļu spriedzi, atbrīvoties no galvas sāpēm.

"Homeopātiskie līdzekļi, kas cīnās ar stresa radītām problēmām, nepiesārņo organismu, nemazina uzmanību vai koncentrēšanās spējas, kā arī nerada miegainību un pierašanas efektu, kas bieži ir novērojami, lietojot ķīmiskus līdzekļus," saka Monika.

Homeopātiskajā ārstēšanā izšķir klasiskās homeopātijas metodi, kad izmanto tikai vienu, visus pacienta aptverošos simptomus aptverošu līdzekli, un komplekso homeopātisko līdzekļu metodi. Hronisku stāvokļu un emocionālu problēmu radītām situācijām nepieciešama klasiskās homeopātijas metode. Akūtām situācijām un saslimšanām sākuma fāzēs efektīvi ir kompleksās homeopātijas līdzekļi.

"Kā efektīvu kompleksās homeopātijas līdzekli, stresa radīto problēmu novēršanai, varu ieteikt "Sedatif PC", ko var lietot nemiera, emocionāla satraukuma un miega traucējumu gadījumos. Šī preparāta sastāvā ir potencēti CH6 augu līdzekļi - kurpīte, vilkoga, kliņģerīte, strutene, irbene. Šo preparātu patoģenēzē ir gan bailes, gan spastiski stāvokļi, gan sirdsklauves, gan sastrēgumi gremošanas sistēmā, gan nemiers, kas traucē miegu. Būtiski piebilst, ka homeopātiskos līdzekļus stresa novēršanai var lietot gan bērni, gan pieaugušie," akcentē Monika Krātiņa.

  

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!