Foto: morgueFile
Sievietēm, kurām ir smaganu saslimšanas un problēmas, ir nepieciešams ilgāks laiks, lai ieņemtu bērnu, secinājuši Austrālijas zinātnieki.

Rietumaustrālijas Universitātes pētnieki analizēja 3416 grūtnieces, no kurām 26% bija smaganu problēmas. Secinājums bija tāds, ka smaganu slimības par vairāk nekā diviem mēnešiem paildzina plānotās grūtniecības iestāšanos, bet slikta mutes higiēna grūtniecības iestāšanos ietekmē tikpat negatīvi kā liekais svars. Pētnieki norāda uz to, ka līdzās dažādām citām saslimšanām zobu higiēna arī ir būtisks auglību veicinošs faktors.

Smaganu slimības, ja tās netiek ārstētas, var veicināt smaganu asiņošanu, kā arī zobu slimības un zobu izkrišanu. Turklāt, ja asiņojošas smaganas tiek tīrītas ar neatbilstošu zobu suku, tad mūsu mutē var iekļūt vairāki simti baktēriju, kas pēc tam ar asinīm nonāk mūsu asinsritē. 

Šai sakarā zinātnieki norāda, ka lasiņojošas smaganas var izdalīt iekaisumu veicinošas vielas, kas iedarbina imūnsistēmu, bet līdz ar to iekaist dzemdes sieniņas, kas negatīvi ietekmē apaugļotās olšūnas ieligzdošanās iespējas. Tāpat smaganu slimības varētu mazināt arī vīriešu auglību, jo tās negatīvi ietekmē spermatozoīdu kvalitāti, teic pētnieki.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!