Delfi Sievietēm bildes - 2141
Foto: stock.xchng

Plastikas ķirurgi arī Latvijā ik dienu saņem ļoti daudz telefona zvanu no klientēm, kuras satrauktas par savu krūšu implantu kvalitāti. Nesen medijos izskanējusī ziņa par Poly Implant Prosthesis krūšu implantiem ir šokējoša un vēlreiz atgādina, ka krūšu palielināšanas jeb augumentācijas operācijas drošību jāuztic pieredzējušiem ārstiem, kuri nekad neriskētu ar apšaubāmas kvalitātes implantu izmantošanu, tādējādi riskējot ar pacienta drošību un savu vārdu. Pētījumi par specializētu implantu krūšu rekonstrukcijai un krūšu implantu drošību aizvien turpinās, tomēr ārsti atgādina, ka pirms operācijas vajadzētu apspriest ar ķirurgu visus zināmos krūšu implantu operāciju riskus un ieguvumus.


Par šī brīža aktualitāti
Dr. Tālivaldis Krūmiņš
saka: "Latvijas sievietes un plastikas  ķirurgi dzimuši zem laimīgas zvaigznes, jo Latvijā Poly Implant Prosthesis nav bijuši oficiāli reģistrēti. Manā praksē implantus izvēlamies pēc stingriem kvalitātes kritērijiem. Ļoti uzmanīgi izturos pret jaunienācējiem implantu tirgū. Pirms veikt krūšu palielināšanas operācijas aicinu sievietes rūpīgi izvaicāt ārstus par implantu kvalitāti un garantijām, ko sniedz ražotājs - svarīgs ir sertifikāts, klīniskie pētījumi un zinātniskās publikācijas."

Savukārt Dr. Evija Rodke saka: "Pasaulē nu jau 50 gadu garumā ir notikuši un turpina notikt dažnedažādi pētījumi par krūšu implantu ietekmi uz sieviešu veselību. 2007. gadā ASV tika pabeigts milzīgs ilggadīgs pētījumus, kura rezultātā oficiāli tika atļauta silikona implantu izmantošana sievietēm rekonstruktīviem un estētiskiem nolūkiem. Starptautiskā Estētiskās plastiskās ķirurģijas biedrība norāda, ka mūsdienu silikona implanti, kas tiek ražoti atbilstoši visiem standartiem un ir sertificēti, veselībai ir pilnīgi droši, un ir daudzkārt pierādīts, ka tie neizsauc nekādas veselības problēmas. Mēs Latvijā sadarbojamies tikai ar ļoti lielām, sen pastāvošām, visā pasaulē pazīstamām un nu jau gadu desmitiem pārbaudītām firmām, piemēram, Allergan, kas Latvijā izplata ne tikai krūšu implantus, bet arī citus augstas kvalitātes estētiskās medicīnas produktus, kas liecina par kompānijas uzticamību. Svarīgi, ka šīs lielās kompānijas veic plašus klīniskos pētījumus, investējot lielus līdzekļus savu ražoto produktu izpētē, šādā veidā nodrošinot kvalitātes standartus.

Starptautiskā Estētiskās plastiskās ķirurģijas biedrība atzinusi, ka vienīgie implanti, ar kuriem ir bijušas problēmas, ir Francijā ražotie Poly Implant Prosthesis (PIP) un Nīderlandē ražotie M-Implants (IMGHC-TX, IMGHC-MX un IMGHC-LS). Šie implanti medicīniskās pakāpes silikona gēla vietā ir pildīti ar rūpnieciskā līmeņa silikona gēlu, tāpēc tiem ir 5 reizes augstāks implantu plīšanas gadījumu skaits nekā sertificētiem implantiem, kuriem ir mūža garantija.  Minētās firmas nekad nav bijušas reģistrētas Latvijā, te nekad nav bijušas viņu pārstāvniecības un mūsu klīnikā nevienai pacientei šie implanti nav ielikti."

Latvijā sievietes pēc krūšu palielināšanas operācijas saņem īpašas krūšu implantu pases, kurās līdzīgi kā pošu pasē tiem ielīmēta ievietoto implantu sertifikācijas uzlīme ar identifikācijas numuru.
Pasaulē tikai divām krūšu implantu ražotāju kompānijām ir Amerikas pārtikas un zāļu aģentūras (FDA) un ir Eiropas sertifikāts, kas liecina par atbilstību visiem drošības standartiem, tās ir Allergan un Mentor.

Oficiālais Starptautiskās Estētiskās plastiskās ķirurģijas biedrības ziņojums par Poly Implant Prosthesis un ROFIL Medical krūšu implantiem:

Pēdējā Francijas valdības pārbaude par krūšu implantu ražotāju un izplatītāju Poly Implant Prosthesis (Francija) un ROFIL Medical (Nīderlande) liecina, ka no 2001. gada, veselības aizsardzības iestādes ir atklājušas, ka lielākā daļa no krūšu implantiem ir pildīta ar rūpnieciskās kategorijas silikonu, kas neatbilst stingrajām medicīniskā silikona kvalitātes prasībām.

Plīšanas iespējamības risks šiem implantiem ir piecas reizes lielāks nekā citiem implantiem. Tas nozīmē, ka tie neatbilst tiesību aktu prasībām, kā arī rūpniecības
standartiem. Sakarā ar augsto saplīšanas, izplūšanas un šāda silikona izplatīšanas risku, Poly Implant Prosthesis krūšu implanti ir aizliegti Eiropā jau no 2010. gada aprīļa.

Francijā līdz šim jau vairāk nekā 1000 gadījumu plīsuši tieši Poly Implant Prosthesis krūšu implanti, tomēr kopējais pacientu skaits ar Poly Implant Prosthesis krūšu implantu Francijā tiek lēsts pie 30 000 gadījumu.

Starptautiskās Estētiskās plastiskās ķirurģijas biedrība (iSAPS) stingri atbalsta
Francijas ieteikumus, ka pacientiem pirms operācijas veikšanas kopā ar ārstu jāpārliecinās, vai konkrētie krūšu implanti nav Poly Implant Prosthesis, un M-implanti (IMGHC-TX, IMGHC-MX un IMGHC-LS). Pat bez jebkādām plīsuma pazīmēm šie implanti ir jāapmaina, lai novērstu turpmāku risku veselībai.

Nesen veiktais pētījums parādīja, ka, lietojot šos implantus var rasties dažādas komplikācijas, taču, pētot Poly Implant Prosthesis saistību ar vēzi, iespējamais risks netika konstatēts. Sievietes, kurām ir krūšu implanti un tos nav ražojis neviens no minētajiem ražotājiem, var justies droši.

Starptautiskās Estētiskās plastiskās ķirurģijas biedrība pastāv 41 gadu un tai ir vairāk nekā 2100 biedru 93 valstīs. Plastikas ķirurgi iziet stingru apmācību, lai noteiktu viņu kvalifikācijas atbilstību un viņi drīkstētu pievienoties biedrībai. Starptautiskās Estētiskās plastiskās ķirurģijas biedrības uzdevums ir divējāds: tālākizglītība plastikas ķirurgiem jaunāko tehniku un estētiskās plastiskās ķirurģijas un medicīnas jomā un pacientu veselības veicināšanas drošība.

Starptautiskās Estētiskās plastiskās ķirurģijas biedrība mudina visas sievietes ar Poly Implant Prosthesis (PIP) ROFIL Medical krūšu implantiem veikt pārbaudes pie plastikas ķirurga pēc iespējas ātrāk.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!