Brīnumtabletes vai inde? Tievēšanas līdzekļu lāsts
Foto: Buzzfoto
Kāpēc mocīties sporta klubā un ierobežot saldumu ēšanu, ja tā vietā var iedzert tableti, kas padarīs slaidu vienas nakts laikā? Cosmo stāsta, kāpēc šāda lētticība daudzām sievietēm sabojājusi dzīvi, radījusi nopietnas veselības problēmas un pat beigusies letāli.Kāpēc mocīties sporta klubā un ierobežot saldumu ēšanu, ja tā vietā var iedzert tableti, kas padarīs slaidu vienas nakts laikā? Cosmo stāsta, kāpēc šāda lētticība daudzām sievietēm sabojājusi dzīvi, radījusi nopietnas veselības problēmas un pat beigusies letāli.

20. gadsimtā tabletes jeb sapresēts ārstniecisks pulveris ir piedzīvojis milzīgu popularitātes uzplaukumu - cilvēki ar tām centušies ārstēt visu: galvassāpes, iekaisumus, iekšējo orgānu problēmas u.c. Bet kamēr mums baltas vai krāsainas tabletītes nereti šķiet vienīgais glābiņš, ražotājiem tas ir daudzmiljonu bizness.

Kopš visā pasaulē tiek dziedātas slavas dziesmas ķermeņa kultam, sievietes arvien biežāk salīdzina savu figūru ar slaidajiem glancēto žurnālu modeļu augumiem. Ražotāji nesnauž - viņi tajā saskata iespēju nopelnīt milzīgu naudu. Tā radās brīnumtabletītes - miljoniem jaunu sieviešu cerība uz apskaužami slaidu ķermeni. Solītais bija vilinošs: ēd, ko vēlies, gulšņā dīvānā kaut visu dienu - tablete visu grūto darbu izdarīs tavā vietā! Agrāk šīs tabletes tika veidotas uz amfetamīna bāzes, taču, kā atzīst narkologs Jānis Strazdiņš, amfetamīns un dažādi tā atvasinājumi nereti sastopami arī mūsdienu tievēšanas kapsulās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!