'Jā' vai 'nē' lāzerprocedūrām pavasarī un vasarā
Foto: Publicitātes foto
Gada saulaināko sezonu, pavasara un vasaras, iestāšanās aktualizē jautājumu, kādas estētiskās lāzerprocedūras ir veicamas un vai tās vispār ir vēlamas.  Kā zināms, intensīva un ilgstoša saules UV staru iedarbība uz ādu, ja tā ir tikusi traumēta, piemēram, ar ķirurģisku iejaukšanos, apdegumiem, pīlingiem, lāzerprocedūrām un citām manipulācijām, ādā var izraisīt atbildes aizsargreakciju ar pastiprinātas pigmentācijas veidošanos attiecīgā ādas zonā. Tāpat atrašanās intensīvā saulē neatkarīgi no procedūrām, bez atbilstošiem saules aizsarglīdzekļiem ļoti būtiski paātrina ādas priekšlaicīgu novecošanos un ādas ļaundabīgu audzēju attīstību.

Estētiskās ādas lāzerprocedūras ādas atjaunošanai ir ļoti pieprasītas manipulācijas visā pasaulē, jo īpaši Āzijas un Amerikas reģionos, kur UV starojuma intensitāte ir augsta visu gadu. Līdz ar to lāzerprocedūru sezonalitāte pašlaik pasaulē ir krasi samazinājusies vairāku iemeslu dēļ: pateicoties jaunākās paaudzes lāzeru saudzējošai iedarbībai uz ādu; specializētu saules aizsargkrēmu attīstībai, kas tieši domāti lāzeriedarbībai pakļautas ādas aizsardzībai, un intensīvai cilvēku migrācijai visu gadu  pa dažādām klimatiskajām joslām. Šo lāzerprocedūru augstā pieprasījuma tendenci diktē galvenokārt paši cilvēki, jo vēlas maksimāli samazināt bioloģiskā novecošanās procesa izraisītās redzamās pēdas uz ādas.

Pirmkārt,  jāatbild uz jautājumu, vai es varu sauļoties un izskatīties aizvien jauna un svaiga? Atbilde ir - nē! Tie cilvēki, kuri vēlas veselu ādu,  noteikti nedrīkst uzturēties saulē bez saules aizsarglīdzekļiem neatkarīgi no tā, vai vēl tikai plāno veikt lāzerprocedūras, vai arī tās jau ir veikuši. Saulainā sezonā  būtībā visas lāzerprocedūras uz aizsarglīdzekļu fona var veikt tie cilvēki, kuriem nav pigmentācijas problēmu. Lāzerprocedūras var veikt arī atsevišķu nelielu defektu novēršanai, kurus īslaicīgi nepieciešams "piesegt" ar saules aizsarglīdzekļiem. Tomēr tad gan jāizvēlas saules aizsarglīdzekļi, kam aizsargfaktors nav mazāks par SPF 50.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!