Uzmācīgā ēšana jeb ēšanas atkarība
Foto: PantherMedia/Scanpix
Ēšanas atkarība ir tāda pati kā jebkura cita atkarība. Tās ietekmē cilvēki pastiprināti uzņem pārtiku, pat, ja īsti negribas ēst. Kādi ir biežākie uzmācīgas ēšanas cēloņi un kā zināt, vai jums ir šī kaite?

Kā rodas atkarības? Visbiežāk tās parādās brīdī, kad sevī izjūtam tukšumu, ko nevar izturēt un it ka nepieciešams aizpildīt. Kā arī par cēloni nostrādā jebkura veida neapmierinātība pašai ar sevi-savu privāto dzīvi, profesionālajiem sasniegumiem, finansēm u.c. Bet  ja ieskatīsimies sevī dziļi un atklāti,tad uztura atkarības patiesais iemesls slēpjas nespējā sevi mīlēt un pieņemt, cienīt un dzirdēt savu iekšējo pasauli(un vēl ir jāsaprot, ko vispār nozīmē sevis mīlēšana pa īstam). Tātad ēšanas atkarība ir cieši saistīta ar psiholoģiskajiem faktoriem.

Tieši šī iemesla dēļ ar to visefektīvāk  strādāt apvienojot psiholoģisko pieeju ar dietoloģiju, nevis tikai iesakot diētu. Diētas mūs "ieliek rāmjos", bet cilvēks, kuram ir kāda atkarība, sevi tajos nespēj noturēt un nemitīgi atgriežas uz vecajiem sliedēm.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!