Kā vēsta ārvalstu plašsaziņas līdzekļi, starp šādiem produktiem ir banāni un pat jogurts.
Nedrīkst sākt dienu ar banāniem, jo tajos ir augsts magnija sastāvs. Tas var izjaukt kalcija un magnija līdzsvaru organismā un veicināt sirds un asinsvadu sistēmu attīstību.
Apelsīnus labāk neēst tukšā dūšā, jo tie var izraisīt gastrītu un alerģiju.
Hurma un tomāti no rītiem nav vēlami, jo tajos ir daudz pektīna un tanīnskābes, kas veicina nierakmeņu veidošanos.
Svaigi dārzeņi - gurķi, paprika, kāposti - no rītiem var izraisīt kuņģa gļotādas kaitinājumu. Tāpēc tos nedrīkst ēst tukšā dūšā, jo īpaši cilvēki ar gremošanas traucējumiem.
Aukstus dzērienus arī neiesaka lietot brokastīs. Papildu citām nevēlamām sekām tie var provocēt menstruālā cikla traucējumus sievietēm.
Jogurts, apēsts brokastīs, zaudē ievērojamu daļu tā vērtīgo īpašību. To iesaka lietot divas stundas pēc ēšanas vai pirms gulētiešanas. Tikai šajā gadījumā tas patiešām palīdz veicināt gremošanas procesu.
Saldie kartupeļi no rītiem izraisa "smagumu kuņģī", kas tiek minēta fermentus saturošos medikamentus reklāmās.
Ja tukšā kuņģī nokļūst cukurs, cilvēka organisms nespēj izdalīt pietiekamu daudzumu insulīna, lai uzturētu asinīs normālu tā līmeni. Tas savukārt var izraisīt acu slimības. Turklāt cukurs ir pārtikas produkts, kas rada skābi, kas var izjaukt skābju un sārmu līdzsvaru.
Ķiploki tukšā dūšā var radīt kuņģa spazmas.
Konservus un kūpinājumus labāk vispār neēst, vēl jo vairāk - brokastīs.
Tādējādi, kā secinājuši uztura zinātnieki, pat ja esi izsalkusi, neēd visu, kas pagadās, ja nevēlies iedzīvoties kuņģa problēmās vai pat kādā nopietnākā slimībā.