Ar Jūsu problāmām būtu labi griezties pie psihoterapeita. Ēšanas traucējumi varētu būt, kā atsevišķa diagnoze, tomēr labāk apspriesties ar ārstu, kā arī kopīgi izveidot ārstēšanas taktiku.
Guna Berga, "Kalna prakse", SIA
Augsti novērtēju Tavu apņemšanos rūpēties par savu veselību. Ēšanas traucējumus kā jebkuru citu diagnozi nosaka ārsts. Smagākos šo traucējumu gadījumos nepieciešama kompleksa ārstēšana, kuru nodrošina terapeits, uztura speciālists, endokrinologs, ginekologs, psihiatrs, psihoterapeits. Tuvākais ēšanas traucējumu ārstēšanas centrs ir Lietuvā, Latvijā šāda kompleksa palīdzība cilvēkiem līdz 18 gadu vecumam tiek piedāvāta Bērnu slimnīcas psihiatrijas nodaļā.
Vispirms iesaku Tev griezties pie sava ģimenes ārsta, lai veiktu veselības pārbaudi un nepieciešamības gadījumā nosūtītu pie speciālistiem. Pilnīgi nepieciešama un arī efektīva ēšanas traucējumu gadījumā ir psihoterapija (individuāla, ģimenes vai grupu), jo pēc būtības šie traucējumi sākas "galvā". Ar ķermeni objektīvi it kā viss ir kārtībā, bet psihe to nespēj pieņemt, aiz ēšanas/ neēšanas maskas mēģinot paslēpt citas - dziļākas problēmas.
Alise Kindzule, Uztura speciāliste, "Veselības salons 888"
Šajā gadījumā noteikti ir nepieciešama dietologa vai uztura speciālista konsultācija, kuras laikā speciālists izvērtēs ēšanas paradumus, ēdienkarti, un ieteiks, kā rīkoties tālāk. Minētās saslimšanas ir komplicētas, un pašam ar tām tikt galā ir praktiski neiespējami.
Lasītāju ievērībai: Lai saņemtu speciālista e-konsultāciju, lūdzu, nosūti savu jautājumu uz e-pasta adresi: sieviete@delfi.lv. Redakcija patur tiesības rediģēt tekstu. Speciālistu ieteikumiem ir tikai izglītojošs raksturs, un tie nevar aizstāt speciālista konsultāciju klātienē.