nauda, zelts, monetes, gold, money
Foto: Shutterstock

Mans vectēvs noguldīja Šveices bankā lielas naudas summas un zeltu. Tas noticis aptuveni 1940.-1950.gados, bet mans tētis tajā laikā bija mazs un neko neatceras. Par tiem laikiem nekur nekāda informācija nav saglabājusies. Kādu laiku tiek veikta izmeklēšana šajā lietā un Šveice bez konkrētākiem datiem atsakās sadarboties. Jautājums, vai ar regresīvo hipnozi mans tētis var atgriezties tajā laikā atpakaļ, vai tā var iegūt jebkādu informāciju šajā lietā? Vai tas nerada risku veselībai, jo viņam ir jau 73gadi. Kā tas process
notiek? Kāda sagatavošana pirms tam vajadzīga?

Atbild Edgars Skrodelis, sertificēts hipno-psihoterapeits, www.hipnoze.lv

Ir gadījumi manā praksē, ka cilvēks hipnozes laikā  izjūt tā saucamo hipermnēzes( ļoti spilgti piedzīvo vēlreiz kādas atmiņas) fenomenu spontāni vai ar nolūku vēlreiz izdzīvot kaut kādu notikumu. Pie manis šad tad griežas cilvēki, kuri ir aizmirsuši to, ko ir darījuši, piemēram, lai atrastu kādu lietu, jo neatceras, kur to ir nolikuši vai tamlīdzīgi.

Ir gadījumi, ka tas ir noticis reibuma stāvoklī un arī tad ir iespējams atcerēties notikumus līdz brīdim, kamēr klients bija samaņā. Regresiju parasti veic, ja meklē problēmas cēloni. Ja ir aizdomas, ka klienta veselības stāvoklis var būt šķērslis, vai arī ir kādas citas šaubas, tad protams, pirms darīt kaut ko šajā sakarā, ir nepieciešams konsultēties ar ārstu. Pirms tam nav nepieciešama kaut kāda īpaša sagatavošanās, bet, iespējams, ka ir vajadzīgi vairāki seansi, lai apmācītu cilvēku ieiet pietiekami "dziļi" transā.

Turklāt, ir jāņem vērā, ka hipnozes laikā ir iespējama konfabulācija, tāpēc 100% garantijas, ka seansa laikā atmiņā atnākušās lietas ir patiesībā notikušas nekad nav. Lielāka iespējamība labākam rezultātam būtu, ja klientam pieminēto notikumu laikā būtu bijuši jau 10 un vairāk gadu, kad jau ir iespējams aptuveni izprast minēto notikumu jēgu.

Ar cieņu,

Edgars Skrodelis

Lasītāju ievērībai: Lai saņemtu speciālista e-konsultāciju, lūdzu, nosūti savu jautājumu uz e-pasta adresi: sieviete@delfi.lv. Redakcija patur tiesības rediģēt tekstu. Speciālistu ieteikumiem ir tikai izglītojošs raksturs, un tie nevar aizstāt speciālista konsultāciju klātienē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!