Kas ir saaukstēšanās un kā no tās izvairīties?
Foto: Reuters/Scanpix
Saaukstēšanās ir akūta vīrusa infekcija. Tā rodas, kad vīruss ir iekļuvis augšējo elpošanas ceļu gļotādā un izsauc iekaisuma reakciju, kas var izraisīt vairākus simptomus - paaugstinātu temperatūru, šķaudīšanu, sāpes kaklā, sausu klepu un iesnas. Slimība parasti norit bez komplikācijām un slimošanas ilgums vairumā gadījumu ir septiņas dienas. Tikai ceturtajai daļai slimnieku saaukstēšanās var ilgt līdz pat divām nedēļām.

Saaukstēšanās visbiežāk rodas, ja cilvēks ir piedzīvojis straujas temperatūras maiņas. To rezultātā aktivizējas vīrusi un tiek izraisīta saslimšana. Saaukstēties ir iespējams arī tad, ja cilvēkam ir bijusi fiziska vai garīga pārpūle, nepietiekams miega daudzums un nepilnvērtīgs uzturs, kā arī paaugstināti stresa apstākļi. Saaukstēšanās simptomi ir atkarīgi no organisma reakcijas uz vīrusu infekciju. Visbiežākie saaukstēšanās simptomi ir aizlikts deguns, šķavas, sāpes kaklā, klepus, nogurums, iespējama paaugstināta temperatūra un reizēm galvassāpes.

8 padomi, kā izvairīties no saaukstēšanās: 1. Pēc iespējas mazāk apmeklējiet un ilgstoši uzturieties publiskās vietās, kur pulcējas daudz cilvēku - lielveikalos, sabiedriskajā transportā, tirgū un citviet.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!