Antihistamīna preparātu lietošana alerģijas laikā var izraisīt sausās acs sindromu
Foto: stock.xchng
Pēc garās ziemas nāk tik ilgi gaidītais pavasari, tomēr ir daļa cilvēku, kas šo gadalaiku sagaida ar dalītām emocijām. Tam par iemeslu ir ziedputekšņu alerģijas, kas visbiežāk sāk savu aktivizāciju aprīlī un turpinās maijā. Torņkalna poliklīnikas oftalmoloģe Alla Zubkova skaidro, ka līdz ar alerģijām daudziem pacientiem tiek atklāts arī sausās acs sindroms, kuru izraisa pretalerģijas zāļu – antihistamīna – lietošana. Šādu pacientu skaits ar katru gadu strauji pieaug.

Viens no sauso acu sindroma izraisītājiem ir dažādu medicīnas preparātu regulāra lietošana. Pavasarī īpaši aktuāli alerģiskiem cilvēkiem ir antihistamīna lietošana, lai aktīvajā ziedputekšņu periodā aprīlī un maijā viņi justos komfortabli, varētu novērst alerģijas slimības mokošos simptomus - šķaudīšanu, ūdeņainus izdalījumus no deguna, deguna gļotādas uztūkumu, acu asarošanu, apsārtumu, niezi - un varētu dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Līdz ar to diemžēl dažkārt nākas domāt ne tikai par alerģijas simptomu, bet arī zaļu izraisīto blakņu - sausās acs sindroma - novēršanu. 

"Alerģijas simptomi ir acu asarošana un nieze, bet sausās acs sindromam visbiežāk ir dedzinoša sajūta acīs. Pacientam pašam ir grūti atšķirt, kas izraisa diskomforta sajūtu acīs, tāpēc šādiem alerģiskiem pacientiem ieteicams apmeklēt arī acu ārstu, lai pārliecinātos, ka, piemēram, antihistamīna lietošana nav izraisījusi sauso acu sindromu. Šī šķietami mazsvarīgā acs saslimšana diemžēl var būtiski pasliktināt cilvēka redzi," stāsta oftalmoloģe Alla Zubkova.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!