šokolāde
Foto: PantherMedia/Scanpix
Neraugoties uz plašo informācijas pieejamību par pārtikas produktu izcelsmi un to sastāvu, attiecībā uz ēdieniem joprojām ir daudz neizpētītu lietu. Tieši tādēļ izdevums "Realbuzz" ir apkopojis septiņus patiesi pārsteidzošus faktus.

Pasaules šokolādes krājumi draud izsīkt


Foto: PantherMedia/Scanpix
Šokolāde ir viens no pasaules populārākajiem saldumiem, kā arī tai piemīt veselību uzlabojošas īpašības. Neraugoties uz tās šķietami plašo pieejamību, politisko nesaskaņu dēļ ir apdraudētas Kotdivuāras fermeru saimniecības, kurās esošās plantācijas veido lielāko kakao pupiņu īpatsvaru pasaulē.

Arvien lielāks skaits iedzīvotāju pamet šo reģionu, kā rezultātā samazinās kakao pupiņu audzēšana, un tas ietekmē šokolādes ražošanu visā pasaulē. Speciālisti paredz, ka 2014. gadā iepriekšminēto iemeslu dēļ paaugstināsies šokolādes cena, kā arī tās būs grūtāk pieejama.

Viens no pasaules dārgākajiem ēdieniem ir pagatavots no putnu siekalām


Foto: LETA
Sākot ar kaviāru un beidzot ar trifelēm, pasaulē dārgākie ēdieni ir gatavoti no īpašām izejvielām, kuras ir samērā grūti iegūstamas.

Izņēmums nav arī dārgākā Ķīnas delikatese - putnu ligzdas zupa, kuras sastāvā ir putnu siekalas, kas izmantotas ligzdas veidošanas procesā. Neraugoties uz ēdiena mulsinošos izcelsmi, tas ir augsti novērtēts visā pasaulē.

Atsevišķās vietās ēdiens oficiāli drīkst saturēt kukaiņus un matus


Foto: AFP/Scanpix
Vairumam no mums vaboles, kā arī pavāru izkritušie mati nebūt nav iecienītākā ēdiena sastāvdaļa, tomēr Amerikā šie komponenti tiek dēvēti par ēdienu "dabisko defektu".

Piemēram, šokolādē drīkst atrasties aptuveni sešdesmit kukaiņu daļas un viens mats uz simts gramiem, savukārt citrusaugļu sulās norma ir viens kāpurs uz divsimt piecdesmit mililitriem šķidruma.

Augļi un dārzeņi ir zaudējuši uzturvērtību


Foto: LETA
Neraugoties uz faktu, ka augļi un dārzeņi tiek uzskatīti par labāko antioksidantu, vitamīnu un minerālvielu avotu, pētījumos atklāts, ka labo vielu daudzums piecdesmit gadu laikā ir būtiski samazinājies.

Tas skaidrots ar lauksaimniecības metožu pilnveidošanos, kā arī ķīmiskajām vielām, kas tiek pielietotas audzēšanas procesā.

Šo fenomenu attēlo uzskatāms piemērs, minot, ka šobrīd vajadzētu astoņus apelsīnus, lai nodrošinātu to pašu A vitamīna daudzuma uzņemšanu, ko pirms vairākām paaudzēm nodrošināja viens auglis.

‘Mazgātie’ zaļumi var būt saindēti


Foto: LETA
Iegādājoties zaļumus, cilvēki nereti pērk jau nomazgātus produktus, tomēr tie nemaz nav tik tīri, kā šķiet sākotnēji, un ir vēlams tos vēlreiz kārtīgi nomazgāt arī mājās.

Pētījumos atklāts, ka apmazgātie zaļumi satur aptuveni trīsdesmit deviņus procentus indīgu baktēriju, no kurām sastāvošās vielas tiek izmantotas produktu ķīmiskai apstrādāšanai, lai tie ilgāk būtu svaigi.

Kafijas pupiņu košļāšana atsvaidzina elpu


Foto: PantherMedia/Scanpix
Lai atsvaidzinātu elpu pēc sīpolu un ķiploku ēšanas, vispiemērotākais līdzeklis ir kafijas pupiņas. Pāris pupiņu apēšana sniegs ne tikai patīkamu aromātu elpai, bet arī pietiekamu kofeīna devu papildu mundrumam.

Šokolāde ir tikpat veselīga, cik augļi


Foto: PantherMedia/Scanpix
Pētījumos atklāts, ka šokolāde ir tikpat veselīga, cik augļi, jo melnajā šokolādē esošās vielas ir pielīdzināmas mellenēs un granātābolos atrodamajām.

Tāpat jāņem arī vērā fakts, ka melnajā šokolādē ir krietni augstāks antioksidantu daudzums, kas ir vitāli nepieciešams slimību apkarošanā, kā arī samazina grumbu veidošanos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!