Tāpat pētnieki uzsver, ka pazemināts kortizola līmenis korelē arī ar auglību, kas pievilcīgām sievietēm ir izteiktāka un attiecīgi piesaista pastiprinātu pretējā dzimuma pārstāvju uzmanību, vīriešiem zemapziņā lūkoties pēc veselas un spēcīgas potenciālo bērnu mātes.
Pētījumā arī atklāts, ka pievilcīga izskata sievietēm visbiežāk ir normāls ķermeņa tauku masas indekss, iekļaujoties vēlamajās robežās, tomēr skaistu sieviešu imūnsistēma var būt vājāka nekā sievietēm, kuras daba nav apveltījusi ar klasiski pievilcīgiem sejas pantiem.
Raksturojot kortizola korelāciju ar reproduktīvās darbības īpatnībām, pētnieki skaidro, ka kortizols veicina arī vielmaiņas darbību, atjauno enerģijas līmeni organismā, normalizē asinsspiedienu un palielina organisma aizsargspējas, tā attiecīgi veicinot arī auglību.
Tāpat pētījumā atkārtoti pierādīta stresa postošā ietekme uz cilvēka veselību, kas laika gaitā maina arī sejas vaibstus, kā arī veicina dažādu nopietnu slimību, piemēram, ļaundabīgu audzēju attīstīšanos.