Miltu vietā - koksne
Jāpiebilst, ka celulozei nav ne mazākās saistības ar pārtiku un tās sastāvā nav cilvēka organismam vērtīgu uzturvielu. Tā ēdienu ražošanā tiek izmantota vien kā tehnisks risinājums ērtības un finansiāla izdevīguma labad, informē "Cracked".
"Mirusī" apelsīnu sula
Patiesībā tetrapakās tirgotā apelsīnu sula nereti veikala plauktā var būt stāvējusi pat gadiem, kā arī nav noslēpums, ka dažādu ražotāju pārdotais dzēriens gandrīz vienmēr garšo vienādi, neraugoties uz to šķietami dažādo pieeju sulas ražošanā.
Apelsīnu sulas ražošanas process aizsākas ar sulas izspiešanu no augļiem, tomēr tas, kā vēstī "Cracked", arī ir vienīgais normālais solis dzēriena pagatavošanā. Pēc sulas izspiešanas tā tiek glabāta īpašās cisternās, no kurām tiek pilnībā izsūkts skābeklis.
Tādējādi tiek radīta sulas spēja nesarūgt, cisternā vai iepakojumā atrodoties krietnu laika posmu, kā arī nodrošināta dzēriena pieejamība pat tad, kad nav apelsīnu nogatavošanās laiks.
Tāpat, līdz ar sulas sagatavošanu ilgstošai uzglabāšanai, dzēriens zaudē savu garšu un smaržu, kļūstot ūdeņains, tādēļ, lai to labotu, ražotāji sulai pievieno tās pašas mākslīgās smaržvielas, kas tiek izmantotas parfimērijā, nodrošinot dzērienam atbilstošu krāsu un aromātu.
Burgeri ar amonjaku
Burgeriem paredzētās gaļas kotletes tiek ievietotas īpašās kamerās, ievērojamā daudzumā apstrādājot tās ar amonjaka gāzi, kas iznīcina baktērijas. Kā informē "Cracked" šādu ražošanas procesu apstiprinājuši arī gadījumi, kad ātro uzkodu ēstuvju klienti savu pasūtījumu atgriež, lūdzot atpakaļ naudu, ēdiena neparastā aromāta dēļ.
Viltotās odziņas
Patiesībā par ogām dēvētās ēdienu sastāvdaļas ir gatavotas no kukurūzas sīrupa un pārtikas krāsvielām, kā arī garšas pastiprinātājiem un konservantiem. Tādējādi tiek panākta ogu gabaliņiem raksturīgā konsistence, savukārt neskaitāmās ķīmiskās vielas tiek apzīmētas ar vien speciālistiem zināmiem terminiem vai slēptas, informējot, ka "ēdiens satur ogu daļiņas".
Nereti pārtikas ražotāju krāpniecība sniedzas vēl soli tālāk - kombinējot dabiskas ogas ar mākslīgi radītajām, noteikto ēdienu ražojošais uzņēmums tiek pasargāts no atbildības par pircēju maldināšanu, jo tajā no tiesas atrodamas arī dabiskas ogas.
Attiecīgi par ogām dēvētās ēdiena papildvielas pilda tām piešķirto garšas funkciju, tomēr viltotajās odziņās nav ne miņas no dabiskiem vitamīniem un citām organismam vērtīgām vielām, uzsver "Cracked".
Mānīgā vistu brīvība
Tāpat patērētāji visbiežāk izvēlas tādus dzīvnieku valsts izcelsmes pārtikas produktus, uz kuru marķējuma norādīta informācija par dzīvnieka "dzīvošanu brīvībā, pieeju svaigam gaisam u.c.", tā mazinot pircēja raizes par nepieņemamiem apstākļiem, kādos, piemēram, turēta vista, kuras olas nu nonākušas iepirkšanās groziņā.