halucinācijas
Foto: AFP/Scanpix
Teju katrs ir dzirdējis par dažādiem halucinogēniem, kuru lietošana var izraisīt īslaicīgas prāta stāvokļa izmaiņas. Kā izrādās, daži no tiem sastopami arī mūsu ikdienas uzturā, un šai sakarā portāls "Cracked" piedāvā četrus pārtikas produktus, kurus lietojot, apreibināmies neapzināti.

Rudzu maize

Foto: PantherMedia/Scanpix

Lai izvairītos no graudu inficēšanās, mūsdienu lauksaimnieki tos apstrādā ar īpašiem ķīmiskiem šķīdumiem, savukārt viduslaikos inficēto graudu lietošana uzturā nereti bija iemesls masveida halucinācijām, no kurām cieta veseli ciemati, vēstī "Cracked".

Muskatrieksti

Foto: PantherMedia/Scanpix

Tāpat muskatrieksta lietošanā novērotas tādas blaknes kā galvas reibšana, apgrūtināta urinēšana, slikta dūša un paranojas lēkmes, kas rezultējas ar vispārēju paģiru sajūtu, tai iestājoties aptuveni piecu stundu laikā pēc muskatrieksta uzņemšanas, informē "Cracked".

Zīdkoka ogas


Foto: PantherMedia/Scanpix
Kā izrādās, arī zīdkoka ogas, patērētas lielā daudzumā un termiski neapstrādā veidā, var radīt halucinācijas. Tiesa, to pārdozēšanu visbiežāk pavadīs arī caureja, vemšana un galvas reibšana, bet smagākos gadījumos - pat ģīboņi, vēstī "Cracked".

Magoņu sēklu cepumi


Foto: PantherMedia/Scanpix
Magoņu sēklas tiek izmantotas opija ražošanā, kā arī satur morfiju un kodeīnu - vielas, kas iekļautas narkotisko vielu sarakstā un spēj mainīt cilvēka apziņas stāvokli.

Tiesa, lai apdullinātos no magoņu sēklu cepumiem, būtu nepieciešama milzu deva, tomēr magoņu sēklas, patērētas pastiprinātā daudzumā, var izraisīt īslaicīgu apdullumu.

Kā vēstī "Cracked", iepriekš minēto iemeslu dēļ tās ir ar likumu aizliegtas Saūda Arābijā, kā arī Singapūrā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!