Ginekologs var noteikt, vai sieviete ir jaunava
Neraugoties uz plaši pieņemto uzskatu, mediķi patiesībā nevar noteikt, vai sieviete ir jaunava vai dzīvo dzimumdzīvi, jo tā dēvētajā jaunavības plēvē jeb himēnā ir dabiski veidota atvere arī tām sievietēm, kuras vēl nav guvušas pirmo seksuālo pieredzi.
Pretējā gadījumā, himēnai kalpojot kā barjerai pie ieejas makstī, tajā uzkrātos menstruāciju asinis, radot iekaisumus un nopietnas reproduktīvās veselības problēmas, uzsver speciālisti.
Antibiotikas pavājina hormonālās kontracepcijas efektivitāti
Hormonālajiem kontracepcijas līdzekļiem piemīt aptuveni 99 procentu efektivitāte, un, kā skaidro speciālisti, neraugoties uz valdošo uzskatu, ka antibiotikas to ievērojami samazina, arī medikamentu lietošanas laikā pastāv tikpat liela apaugļošanās iespējamība.
Vienīgais izņēmums ir tuberkolozes ārstēšanai paredzētā antibiotika rifampīns, kas var samazināt kontracepcijas līdzekļu efektivitāti. Tiesa, līdz šim nav noskaidrots, cik liels ir tās iespaids.
Vīriešiem un sievietēm ir nepieciešams vienāds miega daudzums
Nepietiekams miega daudzums sievietēm rada psiholoģiskas problēmas, kā arī paaugstina insulīna līmeni, radot veselības traucējumus. Pētījumos atklāts, ka sievietes guļ piecas vai mazāk stundas, divreiz biežāk cieš no hipertonijas nekā sievietes, kuras guļ septiņas un vairāk stundas.
Savukārt vīriešiem šāda miega korelācija ar vispārējo veselības stāvokli nav novērota, informē eksperti.
Menopauze vienmēr rada intereses trūkumu par seksu
Kā atklāts pētījumos, piecdesmit procenti sieviešu arī pēc menopauzes iestāšanās bauda aktīvu seksuālo dzīvi, mīlējoties vairākas reizes mēnesī.
Tiesa, vēlmi pēc intīmas tuvības var mazināt maksts sausums vai karstuma viļņi, tomēr sievietes visbiežāk to dēļ nav gatavas atsacīties no fiziskas baudas.
Sieviete menstruāciju laikā nevar apaugļoties
Mīts, ka menstruāciju laikā sievietei nevar iestāties grūtniecība, ir viens no izplatītākajiem, tomēr, to ievērojot, jāņem vērā, ka spermatozoīdi sievietes makstī var izdzīvot pat nedēļu, sagaidot jaunas olšūnas nobriešanu. Kā uzsver ginekologi, šī iemesla dēļ, īpaši nedroša ir arī tā dēvētā kalendārā izsargāšanās metode.