Foto: LETA
Labdien! Man nāk virsū ļoti spēcīgas depresijas un histērijas lēkmes, kas biedē gan apkārtējos, gan mani pašu. Tās pastiprinās pēc alkohola lietošanas, tomēr arī bez tā lietošanas diži labāk nejūtos.

Jūtos aizvien neiederīgāka, kā draugu lokā, tā attiecībās, šķiet, ka mani kāds nolād. Vīrieši protams no tā visa bēg, bet es nespēju sevi kontrolēt, ir sajūta, ka kaut kas noklājas pašai iekšā.

Tas nenormāli sāp, ir trauksme, bailes - brīžiem gribas darīt tam galu. Tad iestājas dziļa apātija, tad to uz brīdi nomaina dzīvesprieks, un cikls sākas atkal.

Nemitīgi šķiet, ka notiks kas slikts - iziešu uz ielas, mani sabrauks, došos uz lielveikalu - virsū uzkritīs griesti - un tamlīdzīgi murgaini uzplaiksnījumi.

Man nav naudas psihologam un neinteresē rakāties pagātnē - ir normāli vecāki, mīloša ģimene, nav specifisku traumu. No antidepresantiem jūtos ļoti slikti, savukārt dabīgie preparāti arī īsti nepalīdz.

Rodas jautājums - pie kā tas novedīs? Man ir bail.

Atbild psihoterapeite Benita Griškeviča (konsultācijas Brīvības ielā 37, pieteikšanās pa telefonu 29204920 vai e-pastu benita@psihodinamika.lv. Konsultēšana skaipā: benita.griskevica; Twitter Benita@Emocijas):

Labdien!

Jūsu izjūtas ir smagas un biedējošas Jums pašai. Jūsu personība, visticamāk, ir būvēta tādā veidā, ka emocijas, jūtas, izjūtas un impulsi Jūsu uztverē kļūst par faktiem.

Citiem vārdiem, savus pārdzīvojumus un vienkārši emocijas Jūs uztverat tikpat nopietni kā, piemēram, reālu griestu sabrukšanu. Neatkarīgi no prāta spējām vai vecuma cilvēki ar šādām iezīmēm saskaras ar grūtībām kontrolēt savus agresīvos impulsus un tikt galā ar bailēm.

Ar prātu saprotat, ka briesmas nav reālas, bet reaģējat tā, it kā Jums patiešām kaut kas draudētu.

Vairāk kā skaidrs, ka Jūs nepiedzimāt ar šādām grūtībām, bet tās izpaudās kādā konkrētā dzīves brīdī un iespējams, kā reakcija uz to, kas notika. Iespējams, šāda uzvedība ir veids, kā Jūs pielāgojaties realitātei.

Cēlonim nav jābūt kādām specifiskām traumām sadzīviskā izpratnē, jo mūsu dvēsele darbojas pēc saviem likumiem un loģikas. Varbūt Jums izdotos atbildēt uz jautājumu - ko Jūs iegūstat no šādas savas uzvedības – biedējot sevi un citus.

Lai cik neprātīgi tas liktos, vissāpīgākajai un bezjēdzīgākajai mūsu rīcībai ir savs slēpts iemesls, savs "ieguvums".

Bailes ietekmē Jūsu dzīvi. Saprotu, ka jūtaties bezspēcīga, nogurusi cīnieties un nedroša par nākotni, tomēr Jūsos ir arī ticība risinājumam (tieši tādēļ rakstāt šo vēstuli).

Savukārt domas darbojas tādā kā bezcerības režīmā: " tur jau neko nevar darīt, izejas nav, naudas nav, psiholoģija nepatīk, zāles nepalīdz".. Tas mazumiņš, ko varat darīt savā labā – neļaut bailēm un bezspēcībai saindēt savu prātu, bet turpināt meklēt risinājumu.

Spēja sevi mierināt un iedrošināt izmisuma brīžos ir apgūstama un pilnveidojama visas dzīves laikā. Lai uzsāktu šo ceļu, labs palīgs ir psihoterapeits, jo parūpējas par šim procesam nepieciešamo drošību un skaidrību.

Lasītāju ievērībai: Lai saņemtu speciālista e-konsultāciju, lūdzu, nosūti savu jautājumu uz e-pasta adresi: sieviete@delfi.lv. Redakcija patur tiesības rediģēt tekstu. Speciālistu ieteikumiem ir tikai izglītojošs raksturs, un tie nevar aizstāt speciālista konsultāciju klātienē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!