Esi pie dabas krūts
Ja tev ir pieeja drošai vietai ārpus mājas, kur vari pārnakšņot bez raizēm, izmanto to! Tā var būt telts, guļammaiss mājas pagalmā vai arī uz tās jumta. Vēsais un svaigais gaiss būs lielisks sabiedrotais saldam miegam.
Šūpojies
Ja vari lepoties ar privātmāju, pamēģini tās pagalmā nostiept šūpuļtīklu. Tajā ērti iekārtojoties, vari nogulēt līdz pat rītam.
Izstiepies
Ja guli viena, ieņem, tā dēvēto, jūras zvaigznes pozu. Locekļiem nesaskaroties ar augumu, tiks nodrošināta labāka gaisa cirkulācija un vienmērīgāka ķermeņa temperatūra.
Atvēsini pēdas
Pēdās un kāju pirkstos ir neskaitāmi nervi, kas regulē arī ķermeņa temperatūra. Pirms gulētiešanas iemērc pēdas vēsā ūdenī un, ja mosties no karstuma naktī, atkārto procedūru.
Ej aukstā dušā
Lai gan šķiet, ka auksta vai vēsa duša aizdzīs prom miegu, tā pirms gulētiešanas var sniegt ilgi gaidīto veldzi, patīkami atvēsinot un noskaņojot tevi naktsmieram.
Guli zemāk
Tā kā karstums ceļas augšup, iekārto savu guļvietu uz grīdas, izceļot savu matraci no gultas. Ja dzīvo mājā ar vairākiem stāviem, nakti pavadi pirmajā stāvā, pasargājot sevi nemierīgas mētāšanās pārkarsušā istabā.
Parūpējies par šķidrumu
Svīstot organisms zaudē šķidrumu. Lai pasargātu sevi no atūdeņošanās un skriešanas uz virtuvi nakts vidū, jau savlaicīgi pie gultas novieto glāzi ūdens.
Izvēlies piemērotu gultas veļu
Satīna, poliestera un zīda palagus paglabā vēsākām naktīm, savukārt karstajā sezonā izmanto kokvilnas gultas veļu, kas "elpos" un neļaus tavai gultai un augumam uzkarst.