love, coupl, relationship
Foto: Publicitātes foto
Multiplā skleroze šobrīd attīstītās arvien jaunākiem cilvēkiem. Statistika rāda, ka 70% gadījumu tā skar cilvēkus vecumā no 20-40 gadiem, un sievietēm tā attīstās trīs reizes biežāk nekā vīriešiem. Slimības rezultātā var attīstīties redzes, kustību, koordinācijas, līdzsvara un jušanas traucējumi, līdz ar to multiplās sklerozes diagnoze uzliek slogu pacientam ne tikai fiziski, bet arī psiholoģiski un ietekmē tā sociālo integrāciju gan sabiedrībā, gan ģimenē. Lai arī pacientam ir iespējas slimību ārstēt, mazināt simptomus un dzīvot maksimāli pilnvērtīgu dzīvi, gan pacientam, gan viņa tuviniekiem, draugiem un kolēģiem ir jārēķinās ar iespējamiem slimības saasinājumiem.

Šī ir slimība, kuras attīstības gaitu praktiski nav iespējams paredzēt, un katram pacientam tā izpaužas citādāk. Tomēr pacientam nav jāpakļauj visa sava dzīve vien slimībai un viņš var brīvi veidot savus nākotnes plānus, ģimeni un patīkamu ikdienu.

Multiplās sklerozes pacients (vīrietis, 35 gadi) par seksualitāti: "jebkuram ir vajadzīga fiziskā izlāde, tāpat arī multiplās sklerozes pacientiem. Tomēr, lai uzlabotu seksuālo dzīvi, personīgi izmantoju viagru. Varu teikt, ka ir grūti, ja blakus ir vesela sieviete. Ja ir vienāda diagnoze, tad ir vieglāk vienam otru saprast, nav diskomforts. Piemēram, sievietēm ar diagnosticētu MS ir nejūtīgās zonas, par kurām noteikti ir jāizstāsta savam partnerim."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!