sieviete nogurums
Foto: PantherMedia/Scanpix
Hormoni tiešā veidā ietekmē mūsu izskatu, aktivitātes līmeni, kā arī pašsajūtu. Šie ķīmiskie ziņneši ir vareni atjaunināšanas palīgi: ja visi hormoni ir savstarpēji sabalansēti, tad āda ir tīra un mirdzoša, mati un nagi - spīdīgi, bet ķermenis - slaids. Taču, tiklīdz šis līdzsvars zūd, jūsu ķermenis strauji gāžas novecošanas bezdibenī - palielinās svars, āda kļūst grumbaina, miegs - nemierīgs. Jūs jūtaties nomocīts un sākat izskatīties daudz vecāks nekā esat patiesībā.

Atjaunināšanai vissvarīgākie ir insulīns, stresa hormoni adrenalīns un kortizols, kā arī vairogdziedzera hormoni, kas kontrolē vielmaiņu. Šos hormonus ietekmē uzturs, īpaši ogļhidrātu un tauku patēriņš.

Dzimumhormoniem (estrogēnam, progesteronam, testosteronam) arī piemīt spēcīgs atjaunināšanas potenciāls. Tie ne tikai nosaka ķermeņa attīstību pubertātes laikā, menstruāciju norisi, grūtniecības gaitu, menopauzi, andropauzi (vīriešu menopauze) un citas norises, bet arī palīdz uzturēt ādu, kaulus, locītavas, saistaudus un zobus veselus un spēcīgus. Dzimumhormonu līdzsvara trūkuma sekas var mazināt, izvēloties pareizo uzturu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!