Sēnītes, kas neaug mežā! Kā apkarot?
Foto: PantherMedia/Scanpix
Nagu sēnīšu infekcija ir visbiežāk sastopamā naga slimība - to novēro vairāk kā 50% gadījumos starp visiem izmainītiem nagiem. Sēnīte var skart roku, kāju, gan roku un kāju nagus vienlaicīgi. Taču kāju nagu sēnīte ir sastopama visbiežāk. Kopumā no 6% - 8% iedzīvotāju sirgst ar nagu sēnīti, dažās valstīs līdz pat 10% – 12 %.

Turklāt, jo gados vecāks cilvēks, jo lielāks risks iegūt nagu infekciju. Tā kā process parasti ir nesāpīgs un vairāk traucē estētiski, šī slimība nereti tiek atstāta novārtā un neārstēta, it īpaši, ņemot vērā faktu, ka tā ne tikai grūti padodas ārstēšanai, bet arī pati ārstēšana ir dārga. Tomēr kāju nagu sēnīte pati no sevis neizzūd un ir ļoti lipīga. Sēnīšu infekcija izplatās gan tieša kontakta ceļā, gan netieši - saskaroties ar inficētiem priekšmetiem (dvieļiem, apaviem, šķērēm utt.).

"Kaut arī izklausās bezcerīgi, sēnīti ir iespējams izārstēt! Bet jārēķinās ar pašdisciplīnu, ilgstošu procesu un vēl citiem šķietamiem sīkumiem. Patīkams jaunums ir tas, ka mūsdienu nagu ārstēšana nav saistīta ar naga noņemšanu. 

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!