PantherMedia/Scanpix
Foto: PantherMedia/Scanpix
Lai gan vairums cilvēku ikdienā cenšas ievērot veselīgu dzīvesveidu – vairāk kustēties, mazāk ēst saldu un treknu pārtiku un ievērot pietiekami ilgu naktsmieru – ir vēl daudz un dažādu paradumu, kas kaitē veselībai, mums to pat neapzinoties. Tos apkopojis arī "Huffington Post", atklājot šokējošu patiesību par līdz šim nezināmām lietām.

Īsāks mūžs krēsla dēļ?!


Foto: PantherMedia/Scanpix
Kurš gan nezina, ka sēdošs dzīvesveids ir lielākais veselības kaitnieks! Bet, vai zināji, ka sēdēšana ilgāk par trīs stundām dienā tavam mūžam atņem divus gadus? Bez tam - fiziskas aktivitātes dienas noslēgumā situāciju diemžēl neuzlabo.

Vai esi gatavs pēc 20 gadiem būt kurls?


Foto: PantherMedia/Scanpix
Kā izrādās, vairums no mums mūziku austiņās klausās krietni par skaļu, tā neatgriezeniski bojājot savu dzirdi. Šāda prakse, piekopta regulāri, jau pēc divdesmit gadiem rezultējas vidēji smagā kurlumā, brīdina mediķi.

Pieļaujamais skaļums ir 80 decibelu, bet ikdienā savu dzirdi pakļaujam 110 decibelu slodzei, savukārt koncertos tā ir pat 140 decibelu liela.

Mānīgie diētiskie dzērieni


Foto: PantherMedia/Scanpix
Diētiskā kola un citi šāda veida dzērieni smadzenēs rada apjukumu, jo organisms gaida kalorijas, bet tās nesaņem, tāpēc sāk uzstājīgi pieprasīt ēdiena uzņemšanu, kas likumsakarīgi rezultējas pārēšanās lēkmēs pēc diētisko dzērienu baudīšanas, tā kompensējot nesaņemto enerģiju.

Attā, naktsmier un ilgais mūžs!


Foto: PantherMedia/Scanpix
Mediķi brīdina, ka kofeīnu saturošu dzērienu lietošana, kas rezultējas īsākās miega stundās, cieši korelē ar depresiju, kognitīviem traucējumiem un priekšlaicīgu nāvi. Cilvēkiem, kas ikdienā guļ mazāk par septiņām stundām, ir augstāks sirds triekas, diabēta un aptaukošanās risks, kas ievērojami saīsina dzīves ilgumu un mazina tās kvalitāti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!