Saldumi, kārumnieks
Foto: PantherMedia/Scanpix
Cukura negatīvā ietekme uz cilvēka veselību konstatēta neskaitāmos pētījumos, tomēr, arī ierobežojot tā patēriņu, varam pieļaut kļūdas, kas kaitē veselībai un mūsu organismam. Tās apkopojis portāls "Women's Health".

Izvairīšanās no jebkā salda pilnībā

Izslēdzot no savas ēdienkartes pilnībā visu, kas ir salds – tai skaitā pat svaigus un žāvētus augļus – organisms ne tikai nesaņems visas tam nepieciešamās vielas pilnvērtīgai funkcionēšanai, bet arī riskēsi veselīga uztura ievērošanu sabojāt ar "noraušanos", ēdot pilnībā visu, kas ir salds un arī trekns un tā iedzīvojoties arī gremošanas trakta problēmās.

Neēdot saldu, nepamanām pievienotos cukurus citur

Atceries, ka cukuru nesatur tikai saldumi – arī pasta, marinēti vistu spārniņi, tomātu mērce, mandeļu piens un daudzi citi produkti satur cukuru. Ja vēlies no tā izvairīties pilnībā, rūpīgi pārlasi produktu sastāvu, kā arī gatavo pati, izvēloties svaigus produktus!

Neaizmirsti, ka cukurs var būt dažādās formās

Pētot produktu etiķetes, atceries, ka cukurs var būt arī ķīmisko garšas un smaržas pastiprinātāju sastāvā, tāpēc, piemēram, jogurts, kas pozicionēts kā cukuru un taukus nesaturošs patiesībā var būt īsta cukura krātuve.

Cukuru iespējams aizstāt ar veselīgām alternatīvām

Ja ikdienā tomēr vēlies ko saldu, atceries, ka cukuru vari aizstāt ar krietni veselīgākām un ne mazāk gardām alternatīvām – piemēram, stēviju, kā arī medu, kas ir gana veselīgs un nelielās devās – figūrai nekaitē.

Izvairīšanās no cukura pārāk ilgi nav vajadzīga

Kā iesaka diētas eksperti, tā vietā laiku pa laikam nelieto cukuru 72 stundu intervālā. Tas uzlabos ne tikai tavu pašsajūtu, bet arī attīrīs organismu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!