Kāpēc klausīšanās savas balss ierakstā rada diskomfortu?
Kā izrādās, iemesls, kāpēc tā skan neierasti un mums nepatīkami, ir pavisam vienkāršs - mēs ikdienā dzirdam nevis savas balss oriģinālu, bet jau "apstrādātu" skanējumu.
Skaņai rodoties balss saitēs un rezonējot ausu bungādiņās, kā arī galvaskausā, dzirdam citu intonāciju, tembru un kopējo skanējumu, kas atšķiras no reālās skaņas, atklāj eksperti.
Vai fotogrāfijas atspoguļo mūsu patieso izskatu?
Tāpat ņem vērā, ka cilvēka acs un kameras lēcas darbojas atšķirīgi, attiecīgi mainot uztverto attēlu redzējumu. Turklāt - attēla maiņa notiek arī dažādu fotokameru lēcu ietekmē - citas liek mums izskatīties slaidākiem, citas - figūrā pilnīgākiem.
Kas liek sarauties pirkstu ādai?
Rezultātā ādā esošās šūnas saraujas, radot krunkainu pirkstu efektu, kas pāriet, tiklīdz tie vairs neatrodas ūdenī, vienkāršo patiesību atklāj zinātnieki.
Kā laikapstākļi ietekmē mūsu vajadzību apmeklēt labierīcības?
Tāpat, esot zemā gaisa temperatūrā, organisms cenšas sargāt tā iekšējos orgānus, asinīm automātiski aizplūstot no ekstremitātēm uz sirdi, aknām u.c. Rezultātā paaugstinās arī mūsu asinsspiediens, un, kombinējoties minētajiem faktoriem, sekas "jūt" arī urīnizvades kanāls.
Kādēļ pēc alkohola lietošanas nenāk miegs?
Kā izrādās, miega režīmu izjauc organismā notiekošie vielmaiņas procesi, kas cenšas attīrīt to no alkohola pārstrādes blakusproduktiem, likumsakarīgi rodoties arī galvassāpēm, nelabumam un citiem paģiru simptomiem.