Pasaulē vairāk nekā 1,4 miljardiem pieaugušo, vecākiem par 20 gadiem, ir liekais svars. Turpretim vairāk nekā 200 miljoni vīriešu un 300 miljonu sieviešu cieš no aptaukošanās un tās izraisītām veselības problēmām. Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas datiem (PVO) vairāk nekā 40 miljonu bērnu, vecumā līdz pieciem gadiem, ir aptaukojušies. Izrādās problēmas sakne ir kompleksa un var būt galvā.
Arī Latvijā pieaug to cilvēku skaits, kuri cieš no aptaukošanās, un līdz ar to - virssvara izraisīto saslimšanu biežums. Tas norāda uz faktu, ka aptaukošanās un liekais svars ir globāla problēma, kas skar arī Latviju un kuru nepieciešams risināt, lai ilgstoši tā neapdraudētu veselību kopumā, iedragājot, cilvēku pašsajūtu,dzīves kvalitāti un jau tā niecīgo veselības aprūpes finansējumu.
Aptaukošanās jeb adipozitāte ir slimība, kas neārstēta pasliktina sirds un asinsvadu veselību, izraisa gremošanas orgānu saslimšanas, no tās rodas elpceļu, kustību un balsta aparāta traucējumus, tiek bojāta arī perifēro nervu sistēma, kā arī palielinās risks saslimt ar onkoloģiskām slimībām.
Izprast ēšanas traucējumus, lieko svaru, aptaukošanos un ēšanas atkarību palīdz biopsihosociālais modelis. Tas nozīmē, ka neveselības saknes meklējamas trīs līmeņos: bioloģiskajā (iedzimtas vielmaiņas tendences), sociālajā (attiecību veidošanas un konfliktu risināšanas stils) un psihiskajā (iekšējie priekšstati par sevi un citiem, tipiskās emocionālās reakcijas). Strādājot tikai ar vienu no virssvara cēloņiem, centieni nokristies svarā visbiežāk cieš neveiksmi.