1309155
Foto: PantherMedia/Scanpix

Skaistais vārds "mirdzaritmija" patiesībā nozīmē augsta riska sirds ritma traucējumus, un tie ir viens no riska faktoriem insultam. Lai arī esam dzirdējuši par "pēkšņu" insultu, ārsti apgalvo, ka tas patiesībā nenotiek tik pēkšņi, jo sirds un asinsvadu slimības lielākoties attīstās pakāpeniski - vairāku gadu laikā, tādēļ svarīgi zināt, kā sevi pasargāt.

Līdzās iedzimtībai, kā būtiskākie riska faktori minama smēķēšana, paaugstināts asinsspiediens, paaugstināts holesterīna līmenis, neveselīgs uzturs, mazkustīgs dzīvesveids un pārmērīga alkohola lietošana. Īpaši kā insulta riska faktors jāatzīmē mirdzaritmiju jeb nepareiza sirdsdarbība, kad sirds priekškambaris saraujas neritmiski. 

"Pateicoties mūsdienu medicīnas un tehnoloģiju attīstībai, daudzas slimības, tostarp, mirdzaritmiju, ir iespējams savlaicīgi diagnosticēt un sekmīgi ārstēt. Tāpēc ļoti būtiska ir sabiedrības izglītošana par sirds un asinsvadu slimībām, lai cilvēki prastu savlaicīgi atpazīt dažādus sirds un asinsvadu slimību simptomus, konsultētos ar ārstiem un nepieciešamības gadījumā uzsāktu ārstēšanu, pirms notiek sliktākais," stāsta pacientu biedrības "ParSirdi.lv" vadītāja Inese Mauriņa:

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!