Vīrietis problēma
Foto: Shutterstock
"Ko darīt C hepatīta slimniekiem, gaidīt, kad Latvija sapratīs, cik tas ir nopietni, vai emigrēt?" ar šādu jautājumu un stāstu par slimību, kā arī neveiksmīgu un garu ārstēšanu "Delfi" vērsās lasītājs, kurš vēlējās palikt anonīms. Savā vēstulē viņš min vairākus gadījumus, kad no šīs slimības miruši darbaspējas vecuma cilvēki, bez apgādniekiem atstājot mazus bērnus.

"Es arī esmu C hepatīta slimnieks, saslimu kādā no Latvijas veselības aprūpes iestādēm, kurā nezinu, bet citur saslimt nevarēju. C hepatīts ir slimība, kas pielavās klusi, un nevari zināt, kad pieliks punktu. Man ir trīs mazgadīgi bērni, stabils darbs, bet nevaru atļauties ārstēšanu. Kad man atklāja C hepatītu, 1. genotipu, kas ar piedāvātajiem medikamentiem, praktiski nav izārstējams, izgāju ārstniecības kursu 10 mēnešu garumā. Tas man izmaksāja vairāk nekā 2000 latu. Tā nebija maza summa, audzinot trīs bērnus. Ja būtu garantija, ka šī summa var palīdzēt, būtu citādi, bet pirms kursa uzsākšanas bija jāparaksta līgums, kurā, starp citu, bija minēts, ka ārstēšanās var nepalīdzēt, šajā situācijā ārstniecības iestāde atbildību neuzņemas. Sākotnēji likās, viss būs kārtībā. Pagāja pus gads, vīruss bija atgriezies. Tagad LIC (Latvijas infektoloģijas centrā), dakteri piedāvā ārstēties ar citiem medikamentiem, bet tagad vajagot 27000 euro. Garantiju, ka jaunā ārstēšanās ar šiem medikamentiem palīdzēs, viņi nedod," raksta "Delfi" lasītājs.

Viņš interesējies arī Hepatīta biedrībā, ko darīt, kur ieteikts rakstīt valdībai. Jāpiebilst, ka biedrība un slimnieki individuāli jau vairākus gadus cenšas panākt, lai valsts 100% apmērā apmaksātu dārgo ārstēšanu. Pašlaik tā tiek apmaksāta tikai 75% apmērā pieaugušajiem un 100% apmērā bērniem un trūcīgajiem iedzīvotājiem. Pagaidām panākumu šajā jomā nav.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!