Sāpošs kakls ziemas laikā – šīs nepatīkamās sajūtas izbaudījis ikviens, tāpat kā vēlmi pēc iespējas ātrāk no tām atbrīvoties. Viens no pārbaudītiem un visai efektīviem veidiem, kā to izdarīt ir kakla skalošana. Lūk, daži ieteikumi, ar ko skalot sāpošu kaklu, lai tas jau drīz vairs nesāpētu.
Ar regulāru skalošanu ik pēc stundas vai divām no mutes un rīkles dobuma tiek izskaloti slimības izraisītāji. Tomēr jāatceras, ka pārspīlēt nedrīkst, un jau tā iekaisušo gļotādu pārlieku kairināt nebūtu vēlams, tāpēc šķidrumus, ar ko skalot nevajadzētu taisīt pārlieku stiprus vai karstus vai skalot kaklu pārāk bieži.
Kakla skalošanai var izmantot uzlējumus, kas satur tādas dezinficējošas sastāvdaļas kā mārsilu, salviju vai kliņģerītes. Vēlams, lai šķidrums būtu remdens.
Klasisks līdzeklis no vecmāmiņu krājumiem ir skalošana ar sālsūdeni. Remdenā ūdenī (pus glāzē) vienkārši izšķīdina pustējkaroti sāls, un ar šķīdumu pāris minūtes skalo rīkli. Ar šo šķīdumu jābūt uzmanīgiem, ja rīkle ir ļoti iekaisusi, jo var to vēl vairāk traumēt, bet tas līdzēs, ja kaklā jau parādījušās strutas.
Efektīvs līdzeklis ir arī kurkumas pulveris, kas atrodams veikalu garšvielu plauktos. Tā ir kā dabīga antibiotika, kas palīdz sadzīt arī pušumiem. Kakla skalošanai uz glāzē ūdens jāizšķīdina tējkarote sāls un tējkarote kurkumas pulvera.
Pieaugušie kakla skalošanai, iespējams, var izmantot arī tādu tautā lietotu metodi, kā skalošanu ar viskiju (vai citu stipro alkoholu), kas tāpat pildīs dezinfekcijas funkciju, tomēr tad skalošanai jābūt retākai – ik pēc trīs līdz četrām stundām, lai netraumētu kakla gļotādu.