Ziema šogad Latvijā rāda savu mainīgo dabu - sals mijas ar atkusni, sniegs ar lietu, gaisa temperatūra krasi svārstās – cilvēkam tas prasa zināmu imunitātes rūdījumu, pretējā gadījumā iesnas un klepus klāt. Klepo un šķauda mājās, darbā, veikalos, sabiedriskajā transportā - dažādi augšējo elpceļu vīrusi aktivizējas līdz ar vēsāka laika iestāšanos. Lūk, speciālistu skaidrojumi un ieteikumi, lai sevi pasargātu!
Protams, visi vēlētos izbēgt no saslimšanām, tomēr lielākoties attopamies jau tad, kad deguns tek, klepus neļauj naktī mierīgi gulēt, vai izmērot ķermeņa temperatūru, termometrs rāda virs 38 grādiem pēc Celsija. Šie simptomi ir labi zināmi, un tad parasti cilvēki ķeras vai nu pie tautas medicīnas līdzekļiem, vai izvēlas kādu medikamentu no plašā klāsta aptiekās.
Tas, par ko vēlētos runāt mēs, ir konkrētas vienkāršas lietas, ko katrs var darīt pirms ir parādījušies kādi no saaukstēšanās simptomiem, kā arī ko vajadzētu atcerēties visas saaukstēšanās un gripas sezonas laikā, kas parasti ilgst līdz pavasarim. Patiesībā, nenāktu par ļaunu šos ieteikumus realizēt savā dzīvē kā rutīnu ikdienas ieradumu, jo slimot nav patīkami nevienā gadalaikā.