ūdenspīpe
Foto: Shutterstock
Bieži pat tie, kuri ikdienā nesmēķē, kādā ballītē labpatikā ievelk dūmu no smaržīgās un austrumnieciskās ūdenspīpes. Tomēr reti kurš zina, ka tas var būt pat 100 reižu kaitīgāk nekā vienas cigaretes izsmēķēšana.

Ūdenspīpe bieži ir dažādu pasākumu sastāvdaļa. Tās tabaka un līdz ar to arī dūmi jauki smaržo un rada intīmu atmosfēru. Tieši jaukie aromāti, kas piemīt dūmiem, parasti ir iemesls, kāpēc cilvēki nolemj uzpīpēt. Tomēr speciālisti uzsver, ka ūdenspīpes lietošanas reizē cilvēks ieelpo 100 – 200 reizes lielāku dūmu tilpumu nekā izsmēķējot vienu cigareti, liecina Veselības ministrijas sagatavotā informācija. Ūdenspīpes dūmu tilpums šādā reizē sasniedz 10 litrus.

Tāpat nevajadzētu aloties un domāt, ka šie dūmi, ja jau iet caur ūdeni, nav kaitīgi. Ūdenspīpes tabakas dūmi satur tvana gāzi, smagos metālus un vēzi izraisošas vielas tāpat kā cigaretes. Kopumā tabakas dūmos ir vairāki tūkstoši ķīmisku vielu. Smēķējot cilvēka organismā nonāk ķīmiskās vielas, kas ir tabakas lapās, kā arī tie produkti, kas rodas tabakai sadegot.

Tāpat daudzi neiedomājas, ka ballītē kopīgi smēķējot ūdenspīpi, vienas iemutes lietošana rada riskus inficēties ar tuberkolozi, hepatītu un herpes vīrusu.

Izmantoti Sabiedrības veselības aģentūras sagatavoti materiāli.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!