Līdz ar siltāka laika iestāšanos, kad ir pieaugusi mežistrādes un kokapstrādes darbu intensitāte, kā arī daudzi pievēršas pirmajiem dārza un remontdarbiem, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Mikroķirurģijas centrā esot strauji pieaudzis pacientu skaits, kuri guvuši dažādas zāģētas traumas, pastāstīja slimnīcas pārstāve Inguna Potetinova.
Tikai aizvadītās nedēļas laikā vien Mikroķirurģijas centrā nogādāti 13 šādi cilvēkiem, kas ir divreiz vairāk, nekā ierasti, bet pēdējo divu mēnešu laikā ir veiktas vairāk nekā 60 operācijas, kurās ārsti piešuvuši atpakaļ nozāģētās ķermeņa daļas vai bijuši spiesti apstrādāt amputācijas stumbrus. Speciālisti norāda, ka neatkarīgi no tā, vai trauma gūta darba vai sadzīves apstākļos, sekas ir nopietnas. Nereti pie šīm traumām vainojama neuzmanība un darba drošības apstākļu neievērošana. Lai izvairītos no šādiem nelaimes gadījumiem, ir nepieciešamas atbilstošas iemaņas darbam ar instrumentiem un ierīcēm, kā arī stingri jāievēro darba drošības noteikumi un jālieto specifiskie aizsarglīdzekļi. Par šiem jautājumiem Latvijas mikroķirurgi runā vairāku gadu garumā, tomēr situācijas uzlabošanās nav novērojama.
Sinoptiķi arī šajās brīvdienās sola pavasarīgu laiku, tāpēc ārsti īpaši atgādina, ka alkohols un zāģis nav savienojamas lietas. Apreibinošu vielu ietekmē cilvēks zaudē spējas adekvāti novērtēt situāciju un pieņemt pareizus lēmumus. Īpaši centra speciālisti aicina būt atbildīgiem kokapstrādes sfērā strādājošos, kuriem diemžēl vienmēr ir jāsaskaras ar nepatīkamām juridiskām sekām, kas iestājas situācijās, kad trauma darbā ir gūta alkohola vai citu apreibinošu vielu iespaidā. Turklāt iereibis darbinieks apdraud ne tikai sevi, bet arī savus darba kolēģus.