Ārsti, kas mazgā arī grīdas, un pacienti, kam mēnešiem jāgaida - realitāte onkoloģijā ir 'bedre, kas padziļinās'
Foto: Privātais arhīvs

Šis gads Latvijā pasludināts par onkoloģiskās modrības gadu, kad plānots veikt dažādus pasākumus vēža saslimšanu mazināšanai. Tostarp Veselības ministrija lepojas ar ieviesto "zaļā koridora" principu, kas paredz, ka pirmreizējiem onkoloģiskajiem pacientiem radioloģiskiem izmeklējumiem jābūt pieejamiem viena mēneša laikā un jāsaņem ārstēšana nekavējoties. Diemžēl realitāte ir pretēja.

Pierakstīties uz radioloģiskajiem izmeklējumiem ambulatori iespējams tikai rudenī, stacionārā magnētiskās rezonanses izmeklējums jāgaida mēnesi. Un rinda tikai pieaug.

"It kā stāvam uz vietas, finansējumu nepalielina, bet faktiski tas medicīnā nozīmē kāpšanos atpakaļ. Visā pasaulē pa to laiku dara ko jaunu un aizvien vairāk. Neticu, ka pie mums kaut kas mainīsies," par to, kāda situācija pašlaik valda onkoloģijā un onkoķirurģijā, stāsta Latvijas Onkoloģijas centra (LOC) Onkoķirurģijas klīnikas vadītājs Armands Sīviņš. Viņš arī atzīst, ka personāls centrā ir uz izdegšanas robežas, bet, ja kāds saslimst vai ir atvaļinājumā, citi bez maksas kolēģi aizstāj, jo finansējuma neesot. Nesen bijis pat gadījums, kad apkopēja salauzusi roku, tāpēc ārstiem pašiem pēc grafika nācies mazgāt grīdu ārstu kabinetā. 

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!