Nepatīkamā dedzināšanas sajūta aiz krūšu kaula. Par ko tā liecina?
Foto: Shutterstock
Piektdien, 29. maijā, tiek atzīmēta Pasaules digestīvās veselības diena, galveno uzmanību šogad pievēršot dedzināšanas sajūtai aiz krūšu kaula. Plkst. 13:00 Latvijas Onkoloģijas centra konferenču zālē sāksies zinātniski praktiskā konference, kurā ar referātiem uzstāsies Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas speciālisti, aplūkojot problēmu no gastroenterologu, infektologu, ķirurgu, endoskopistu un ginekologu skatpunkta, informē slimnīcas pārstāve Inguna Potetinova.

Saskaņā ar starptautiskajām vadlīnijām, dedzināšanas sajūta ir viens no galvenajiem gastroezofagālā refluksa (GERS) jeb atviļņa slimības simptomiem, un to cilvēku skaits, kuri vēršas pie ārsta ar šādām sūdzībām, pieaug visā pasaulē. Šādas pieaugošas tendences iemesli nav līdz galam skaidri, tomēr pētnieki velk paralēles ar joprojām aktuālo liekā svara problēmu daudzās valstīs. Bez ievērības atstāta atviļņa slimība var pazemināt ne tikai dzīves kvalitāti, bet veicināt daudz nopietnāku un grūtāk ārstējamu slimību attīstīšanos: "Labā ziņa ir tā, ka ārstu rīcībā pašlaik ir efektīvi līdzekļi šīs slimības ārstēšanā, būtiskākais ir laicīgi ar savām sūdzībām vērsties pie speciālista," norāda Austrumu slimnīcas Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un nutrīcijas klīnikas vadītājs docents Aleksejs Derovs. "Savukārt sliktā ziņa ir tā, ka bieži GERS pacienti ārstējas paši un lieto zāles pēc saviem ieskatiem, kas nenodrošina rezultātu ilgākā laika posmā."

Gastroezofageālā atviļņa slimība vai refluksa slimība ir patoloģisks stāvoklis, kad pacientam iežmauga vai sfinkters starp barības vadu un kuņģi strādā vājāk, līdz ar to nenodrošina tā dēvēto bloku, kas neļauj kuņģa skābajam saturam un apēstajai pārtikai, nokļūt atpakaļ barības vadā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!