Dzīve pēc vakardienas jeb Ko vēža pacientēm nozīmē krūšu rekonstrukcija
Foto: Shutterstock
Onkoloģiskās modrības gadā Latvijā tiek daudz runāts par diagnostiku, ķīmijterapiju, staru terapiju, psihoterapiju, minimāli invazīvām terapijām. Ir novērots, ka sievietes baidās iet pie ārstiem uz pārbaudēm par spīti tam, ka valsts nodrošina mūsdienīgas skrīninga izmeklēšanas metodes, kas atļauj konstatēt šo saslimšanu jau agrīnā stāvoklī.

Tomēr, šķiet, vienmēr ceļš apraujas brīdī, kad jārunā par to, kā palīdzēt tām sievietēm, kuru cīņai par izdzīvošanu un atveseļošanos bijusi nepieciešama pilnīga krūts noņemšana (mastektomija). Latvijā, atšķirībā no daudzām citām pasaules valstīm, netiek finansēta krūšu rekonstrukcijas operācija sievietēm, kuras uzvarējušas cīņu ar vēzi, bet zaudējušas vienu vai abas krūtis. 

Visā pasaulē tūkstošiem sieviešu katru gadu veic krūts rekonstruktīvās operācijas un tas palīdz viņām atgriezties normālā dzīves ritmā. Jāsaprot, ka atgūt sievišķīgu dekoltē ir tieši tikpat svarīgi, cik izārstēties no krūts vēža. Pareizāk būtu sacīt, ka tā ir neatņemama izveseļošanās sastāvdaļa, kas daudzu valstu medicīnas aprūpē ir kā krūts vēža ārstēšanas pēdējais etaps.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!