<a rel="cc:attributionURL" href="http://500px.com/AllerBeauchamp">Aller Beauchamp</a> / <a rel="license" href="http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/3.0/deed.en_US">CC</a>
Lai gan peldēšana, īpaši - brīvā dabā, ir ļoti veselīga nodarbe, un uzlabo gan izskatu, gan ļauj atpūsties, ūdens patīk arī dažādām baktērijām, turklāt tajā var būt piesārņojums, kas izraisa ādas problēmas un citas kaites.

Izvēloties peldvietu, noteikti jāpārliecinās par ūdens tīrību. Nevajadzētu dodoties peldēt uz vietām, kur novērotas, piemēram, zilaļģes vai kuras ir acīmredzami piesārņotas. "Vispirms būtu kritiski jāparaugās uz ūdenstilpni, kurā vēlaties peldēties. Dabīgās ūdenstilpnēs, kur ierīkotas peldvietas, piemēram, Zilā karoga pludmalēs tiek regulāri monitorēta ūdens kvalitāte. Ja izvēlētā peldvieta ir viesnīcas baseins, tad būtu jāpārliecinās, ka ūdens tiek pietiekami bieži mainīts, kā arī tiek lietoti preparāti, kas iznīcina kaitīgās baktērijas," skaidro "Klīnikas EGV" ārsts - rezidents Mārtiņš Levenšteins.

Arī peldēšana ezeros un upēs var radīt draudus veselībai, jo saldūdens ūdenstilpnes var saturēt veselībai kaitīgus mikroorganismus, kas ūdenī var nonākt no notekūdeņiem, vai motoreļļas. Šāds piesārņojums var radīt ādas kairinājumu, niezi un izsitumus, bet, nokļūstot gremošanas traktā, iespējams pat saindēties.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!