Pastāv miljoniem uzskatu, taisnību un viedokļu par veselīgu uzturu un produktu ietekmi uz organismu. Kāds uzskata, ka uzturā jālieto vairāk graudaugi, kāds uz šķīvja liks dārzeņus, cits izmēģinās ko pavisam jaunu. Indijā pastāv medicīnas sistēma Ājūrvēda, kas izplatīta arī Tibetā, Šrilankā, Taizemē un arī dažās Eiropas valstīs. Kādu nozīmi slimību ārstēšanā Ājūrvēda piešķir arī pie mums pieejamiem produktiem? Varbūt kādu no Indijas gudrībām vērts likt aiz auss un izmēģināt arī pašiem.
Ājūrvēda tulkojumā no sanskrita valodas nozīmē "zinātne par dzīvi", "dzīves zināšanas", "ilgas dzīves zināšanas". Ājūrvēda vēršas pie visiem dzīves aspektiem, piedāvājot gadsimtiem izmēģinātu un pilnveidotu zināšanu sistēmu tiem, kas vēlas iegūt veselību, ilgu mūžu, mieru
un harmoniju. Saskaņā ar Ājūrvēdu pilnīga veselība ir stāvoklis, kad prāts, ķermenis un gars ir līdzsvaroti, raksta shakti.lv.
Ājūrvēdā ir savi uzskati arī par ēšanas paradumiem. Tiek uzskatīts, ka visas dzīvās būtnes sastāv no pieciem elementiem – zemes, ūdens, uguns, gaisa un ētera. Lai uzturētu dzīvību, ir svarīgi šos elementus papildināt, izmantojot dabiskus produktus. Ājurvēdas ēdieni nav diēta vai kāda īslaicīga kampaņa, raksta yogi.lv.