Ssohk - 4741
Foto: Shutterstock
Seja ir cilvēka vizītkarte, pirmais iespaids un veselības spogulis, tādēļ par sejas ādu nepieciešams rūpēties un to saudzēt. Pastāv pieņēmums, ka nevesela sejas āda ir tikai padsmitgadniekiem, tomēr par ko vēsta pēkšņi izsitumi, pinnes vai citi ādas bojājumi arī turpmākajos dzīves gados? Speciālists atklāj, kādas ādas problēmas attaino dziļākus bojājumus veselībā un kā no tām izvairīties.

"Tā kā āda ir lielākais cilvēka orgāns un viss organisms darbojas kā vienota sistēma, tad neizbēgami dažādas veselības stāvokļu izpausmes iespējams novērot tieši uz tās. Līdz ar to, novērojot dažādas ādas izmaiņas, iespējams ātrāk noteikt un ārstēt iekšējo orgānu problēmas. Citkārt ādas izpausmes parādās ilgi pēc tam, kad slimība jau radījusi atsevišķu orgānu bojājumu, " skaidro dermatoveneroloģe Anda Apine.

"Tas ir sarežģīti norādīt konkrētu vienu ādas vietu vai zonu, kas attiecīgi atbilstu iekšējo orgānu sistēmai. Tikai retos gadījumos, kā piņņu gadījumā, iespējama korelācija starp sejas skarto zonu un tā saistību ar konkrētu orgānu sistēmu, piemēram, zods - hormonālā, reproduktīvā sistēma, mutes rajons- kuņģa zarnu trakts, " stāsta Apine.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!