smaržas rokas sieviete
Foto: Shutterstock
Lai gan vasaras tveicīgākās dienas ir aizritējušas, daļa no mums joprojām ikdienā spiesti sadzīvot ar tik nepatīkamo un delikāto problēmu - svīšanu. Hiperhidroze jeb pastiprināta svīšana rada ne tikai fizisku diskomfortu, bet arī var signalizēt par nopietnām veselības problēmām. Plašāk par tās novēršanu, izmantojot gan medicīniskus, gan kosmetoloģiskus risinājumus, stāsta dermatoloģe Linda Kapteine.

Ja svīšana kļūst mokoša un traucējoša, šā brīža ārstniecība piedāvā plašas iespējas, kas, ja ne pilnībā izārstē no svīšanas, tad vismaz uz ilgāku laiku to novērš. Ja pastiprināta svīšana parādījusies pēkšņi, vispirms jāveic pilna veselības pārbaude - jāizslēdz iespējamie iekaisumi, parazitāras infekcijas, endokrinoloģiskas saslimšanas un citas slimības, kas var izraisīt pastiprinātu svīšanu. Ja sviedri tek straumītēm, nepieciešama dermatologa, neiropatologa vai endokrinologa konsultācija.

Pastiprināta svīšana vērojama pubertātes un menopauzes laikā, bet nereti arī kalpo par vienu no daudzu slimību (cukura diabēts, tuberkuloze, nervu sistēmas, infekcijas vai onkoloģiskas saslimšanas) pirmajiem simptomiem. Ja pārmērīgu svīšanu izraisa kāda saslimšana, svīšanas problēmu iespējams atrisināt, ārstējot šo slimību. Bet ar pašu svīšanu cīnīties var ar dažādām metodēm.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!