ārsts, pacients, konsultācija
Foto: Shutterstock

Noslēdzies starpdisciplinārais projekts "Neiroendokrīno un endokrīno audzēju diferenciāldiagnostikas tehnoloģiju izstrāde", kura rezultātā tika izveidots jauns algoritms vēža diagnostikai. Projektu vadīja Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) Medicīnas fakultātes Ķirurģijas katedras docents Andrejs Vanags.

"Šā projekta vispārīgais mērķis bija pētnieciskajam darbam piesaistīt jaunus zinātniekus, ārvalstu pētniekus un doktorantus, un tas ir sasniegts. RSU ir izveidojies jauns zinātniskās aktivitātes kodols, kas turpinās darbu onkoloģiskajā pētniecībā. Pētījuma rezultāti ļaus izprast svarīgas 21. gadsimta onkoloģiskās pētniecības problēmas par ļaundabīgo endokrīno un neiroendokrīno audzēju attīstību, kā arī diagnosticēt šos audzējus, izmantojot imūnhistoķīmiskos molekulāros marķierus un kontrasta ultrasonogrāfiju,'' stāsta Vanags.

Imūnhistoķīmisko molekulāro marķieru kopums, ko projektā pētījuši RSU zinātnieki, ļaus precīzāk izvērtēt, cik audzējs ir agresīvs, cik strauji tas aug, un tas palīdzēs izvēlēties vislabāko terapijas metodi konkrētā audzēja ārstēšanā – operāciju, ķīmijterapiju, bioloģisko terapiju vai citu pieeju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!