dzirde, ausis, vīrietis,
Foto: Shutterstock
Dzirde ir viena no maņām, bez kuras ikdienā ir grūti iztikt. Ar ausīm mēs baudām melodisku mūziku, dzirdam otra teikto un nepārtraukti saņemam informāciju ar trokšņiem un skaņām, kas izskan mums apkārt. Nepievēršot ausu veselībai pietiekamu uzmanību, jaunieši bieži to sabojā, klausoties pārāk skaļu mūziku austiņās, bet gados vecāki cilvēki dzirdes problēmas iegūst neveselīgos darba apstākļos, piemēram, strādājot ar pneimatisko āmuru un līdzīgiem rīkiem bez ausu aizbāžņiem.

"Gan darbā, gan atpūtā viss jādara ar mēru. Ja atpūtā jāklausās mūzika, jāatceras, ka var noregulēt skaļumu un nevajag klausīties uz visskaļāko, tāpat arī darbā, ja ir trokšņains darbs, svarīgi lietot ausu aizbāžņus vai austiņas, vai vēl labāk - lietot abus vienlaicīgi," skaidro otorinolaringoloģe Ieva Dambe.

Svarīgāk ir izvairīties no tā, ko iespējams regulēt, neslinkot, uzlikt austiņas darbā un pagriezt klusāk mūziku. To cilvēks pats var izdarīt, un bieži, pat ne aiz nezināšanas, bet aiz slinkuma un muļķības, tomēr to nedara, apzināti bojājot dzirdi.
Ieva Dambe

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!