Lai pievērstu sabiedrības uzmanību bīstamajām situācijām un to sekām, kas var rasties, neuzmanīgi strādājot ar meža un dārza tehniku, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca sadarbībā ar Latvijas Mikroķirurģijas centru un projektu "Dārza tehnikas eksperti" informēja par baiso statistiku, traumu raksturu un to gūšanas veidiem. Tāpat eksperti demonstrēja, kā droši un pareizi strādāt ar motorzāģiem, kā arī informēja par biežāk pieļautajām kļūdām, imitējot potenciāli bīstamas situācijas.
Neievērojot piesardzību, darba tehnika, ko izmantojam malkas sarūpēšanā, var radīt neatgriezeniskas kropļojošas traumas. Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā to pacientu skaits, kuriem ir nepieciešama mikroķirurgu palīdzība pēc dažādu ķermeņa daļu dragātiem ievainojumiem un amputācijām, joprojām saglabājas dramatiski augsts, stāsta slimnīcas pārstāve Inguna Potetinova.
Šogad dārza darbu sezonā, kas teorētiski ilgst no 1. maija līdz 30. septembrim, Austrumu slimnīcā nogādāti 177 pacienti ar dragātiem pirkstu ievainojumiem, 55 pacienti ar atsevišķu pirkstu traumatiskām amputācijām, 26 pacienti ar plaukstpamata un plaukstas daļu dragātiem ievainojumiem un divi ar plaukstas amputācijām. Par neuzmanīgu darbu ar zāles pļāvējiem, trimeriem utml. liecina skaitļi, kas raksturo pēdas rajona ievainojumus: dragāti kājas pirkstu ievainojumi – sešiem pacientiem, potīšu un pēdas daļu dragāti ievainojumi – 15, traumatiska viena vai vairāku kājas pirkstu amputācija – 10, citu pēdas daļu traumatiska amputācija – trīs.