Vieglas, mērenas vai spēcīgas galvassāpes laiku pa laikam piemeklē teju katru no mums, turklāt, kā liecina pētījumi, visbiežāk no tām dažādu fizioloģisku aspektu dēļ cieš tieši sievietes. Ja arī savā ikdienā ar tām sastopies samērā regulāri, ļoti iespējams, jau esi piefiksējusi galvassāpju cēloņus, kas ļauj tās novērst vai vismaz mazināt, pirms sasniegta to kulminācija. Taču, ja periodisko galvassāpju iemesli vēl nav līdz galam izzināti, iepazīsties ar mediķu minētajiem biežākajiem sāpju ierosinātājiem un uzzini, kā uzlabot savu pašsajūtu!
Kā skaidro psihiatre Ilze Treimane un neiroloģe - neirosonoloģe dr. Ruta Plotniece, lai noteiktu galvassāpju cēloņus, jāievāc detalizēta pacienta slimības vēsture, jāizvērtē kakla skriemeļu, asinsvadu stāvoklis un citi organisma kopējo veselības stāvokli raksturojoši faktori. Bieži vien galvassāpes mēdz būt sakarā ar skeleta - muskuļu disfunkciju sprandas daļā, depresiju, asinsspiediena svārstībām un citiem veselības faktoriem.
Gadījumos, kad galvassāpju cēloņi, pēc mediķu domām, nav fiziski, organisma kopējam veselības stāvoklim esot apmierinošam, nereti izrādās, ka fizisko moku cēlonis ir emocionāls. Pastāv tā saucamās "tensijas tipa galvassāpes", kuras ir saistītas ar spriedzi. Cilvēka organismā spriedzes stāvoklī tiek "izsviesti" tā dēvētie stresa hormoni, kas ietekmē sirds - asinsvadu sistēmas stāvokli un var būt par cēloni sūdzībām.