Pretēji daudzu maldīgiem uzskatiem, nav tā, ka nekādi nevaram ietekmēt saslimsim vai nesaslimsim ar 2. tipa cukura diabētu. Ikviena spēkos ir darīt ļoti daudz, lai neradītu šīs slimības attīstībai labvēlīgus apstākļus. Ir pierādīts, ka, sākot ēst un dzīvot veselīgāk, ir iespējams ievērojami mazināt risku ar to saslimt, pat ja diabēts bijis kādam no vecākiem. Endokrinoloģe Gita Erta izklāsta, kādas izmaiņas jāievieš uzturā, lai attālinātu saslimšanas iespējamību.
14. novembrī pēc Pasaules Veselības organizācijas iniciatīvas visā pasaulē tiks atzīmēta Diabēta diena. Pēc Starptautiskās Diabēta federācijas datiem vairāk nekā 371 miljons cilvēku visā pasaulē pašlaik slimo ar diabētu. Tiek lēsts, ka 2030. gadā šī slimība skars jau 7,7 procentus (439 miljonus) pasaules iedzīvotāju.
2. tipa cukura diabēta pacientu pieaugums ir nopietna sabiedrības veselības problēma – tā satrauc gan pacientus, gan ārstus. Tādēļ mediķi atkal un atkal atgādina – ar 2. tipa cukura diabētu var arī nesaslimt, ja laikus pievērš uzmanību ģenētiskajiem faktoriem, dzīvesveidam un uzturam.