Tagad, kad apkārt daudzi klepo un puņķojas, novājināta imunitāte ievērojami paaugstina risku, ka "pieķersies" kāds saaukstēšanās vīruss. Zdorovieinfo.ru apkopojis sešas pazīmes, kas var liecināt par pasliktinātām organisma aizsargspējām. Ja pie vairākām no tām vari ievilkt ķeksīti, tas nozīmē tikai vienu – steigšus jāķeras pie organisma stiprināšanas!
Vienkāršākie veidi, kā likt imunitātei sasparoties – ar C vitamīnu bagātīgu augļu un dārzeņu "triciendeva" ikdienas uzturā, pastaigas svaigā gaisā, regulāras fiziskās aktivitātes, neveselīgu ieradumu atmešana… Rutks.lv daudz rakstīts par imunitātes stiprināšanu. Citus padomus meklē šeit.
Bet, lūk, pazīmes, ka imūnsistēma ir mazliet savārgusi!
Tev visu laiku kārojas kaut ko saldu
Pētījumi pierādījuši, ka 100 grami cukura (apmēram trīs bundžiņas limonādes) uz piecām stundām padara leikocītus jeb baltās asinsšūnas nespējīgas nonāvēt nevēlamus mikroorganismus, kas iekļuvuši organismā. Tāpēc, ja ar saldumiem našķojies gandrīz visu laiku, nav nekāds brīnums, ka bieži saaukstējies.
Tu dzer maz ūdens
Tas, cik daudz ūdens dienā jāizdzer, ir atkarīgs no daudziem faktoriem. Vidēji pieaugušam cilvēkam tie ir 1,5 – 2 litri. Zdorovieinfo.ru norāda, ka jādzer tik daudz, lai urīns būtu bāli dzeltenā krāsā. Pārāk tumša urīna krāsa parasti liecina, ka tiek dzerts par maz ūdens.
Tev ir liekais svars
Liekais svars izraisa hormonālu disbalansu, kas nelabvēlīgi ietekmē imūnsistēmu, traucējot tai cīnīties ar slimību izraisītājiem.
Tev ir sausa deguna gļotāda
Deguna gļotādu bieži vien izsausina gaisa kondicionēšanas sistēmas un apkure. Tad ir jāpiedomā pie gaisa mitrināšanas dzīvojamajās telpās vai darbā. Var, piemēram, iegādāties speciālu gaisa mitrināšanas iekārtu vai uz radiatoriem izkārt mitras lupatiņas. Stāvokli uzlabos arī regulāra mājokļa vēdināšana, ielaižot mitrāku gaisu no āras.
Tu dzīvo vienā stresā
Tikko nodevi darbā gada atskaites vai pabeidzi vērienīgu projektu un uzreiz pēc tam nolikies garšļaukus ar iesnām, kakla sāpēm un paaugstinātu temperatūru? Tā nav nekāda sakritība. Stress ir "izdedzinājis" organisma enerģijas resursus, un tagad tam steigšus nepieciešams atgūt spēkus.
Tu bieži saaukstējies
Regulāras fiziskās aktivitātes, veselīgs uzturs un pietiekami daudz miega – atslēgvārdi spēcīgai imunitātei.